Ražošanas uzdevums var tikt veidots dažādos veidos un katrs veids var būt noderīgs citā ražošanas procesā.
Manuāla ražošanas uzdevuma veidošana
Manuāla ražošanas uzdevuma veidošana tiek veikta no ražošanas uzdevumu saraksta tajā nospiežot pogu "Jauns". Jaunā tukšā ierakstā ievietot ražojamo izstrādājumu rindas var vairākos veidos:
- Ievadot specifikācijas kodu un plānoto ražojamo apjomu. Pēc ieraksta saglabāšanas tiks uzģenerēti nepieciešamie ražošanas ieraksti ar norādīto plānoto apjomu. Šādā veidā var ģenerēt ražošanas ierakstus, ja uzdevuma nodošanai sistēmā nav nekādas iepriekš zināmas izejas informācijas. Piemēram no rīta tiek pieņemts lēmums par izstrādājuma ražošanu balstoties uz kādu operatīvo informāciju, šajā gadījumā sistēmā nav ražošanas pasūtījums šim apjomam un iespējams pasūtījums nemaz nav nepieciešams.
- Manuāli izvēloties ražošanas pasūtījumus vai ražošanas darbības ierakstus no CTRL+ENTER pieejamās izvēlnes loga. Nospiediet CTRL+ENTER laukā "ražošanas pasūtījums", izvēlieties vairākus ieraktus un nospiediet "Enter". Šādi visi izvēlētie ražošanas pasūtījumu ieraksti tiks ievietoti ierakstā. Ja ražošanas pasūtījumam ir piesaistīts maršruts, tad sistēma pie saglabāšanas uzģenerēs gan ražojumus, gan ražošanas darbības un to numurus ievietos šajā ražošanas uzdevumā.
- No trīspunktes izvēlnes opcija "Pievienot ražojumus bez uzdevuma". Sistēma pārskatīs visus nepabeigtos ražošanas pasūtījumus, ražojumu (kuriem nav sava pasūtījuma) un ražošanas darbības, kuri jau nav ievietoti ražošanas uzdevumā. Visi šie ieraksti tiks ievietoti ražošanas uzdevumā. Ražošanas uzdevuma galvā ir iespēja norādīt sākuma, beigu datumu un ražošanas klasi, lai sašaurinātu atlasi izvēlējamiem ierakstiem.
- No trīspunktes izvēlnes opcija "Pievienot neizpildītos ražojumus". Līdzīgi kā augstāk minētā opcija ar to atšķirību, ka sarakstā tiks iekļauti arī tie ieraksti, kuri jau ir kādā citā uzdevumā. Šādā sistēmā strādā gadījumos, kad ražošanas cilvēkam nodotais uzdevums var netikt pilnībā izpildīts, bet nākamajā dienā vienmēr tiek veidots jauns uzdevums. Šajā gadījumā jāievieto arī vakardienas uzdevuma ieraksti, lai tie šodien tiktu pabeigti.
No ražošanas pasūtījumu saraksta
Ražošanas pasūtījumu saraksts bieži tiek izmantots ražošanas procesa vadībā. Tas spēj atspoguļot gan ražojumu statusu, gan plānotos datumus, cik liels daudzums ir prasīts un cik ir izpildīts. Ražošanas pasūtījumu saraksts ar tikai nepabeigtajiem ierakstiem tiek attēlots arī ražošanas pārvaldības logā. Gan ražošanas pasūtījumu saraksta logā, gan pasūtījumu sarakstā ražošanas pārvaldībā, iezīmējot vienu vai vairākus pasūtījumu ierakstus, zem labās peles pogas ir pieejama opcija "Veidot ražošanas uzdevumus". Pēc šīs opcijas izvēles, iezīmētie ieraksti tiek salikti vienā ražošanas uzdevumā un uzdevums tiek atvērts uz ekrāna jau saglabātā stāvoklī. Šajā procesā ražošanas uzdevuma veidošana pārbauda arī ražošanas pasūtījumam nepieciešamos apakšpasūtījumus. T.i. katram pasūtījumā norādītajam ieejošajam artikulam, kuram ir norādīta specifikācija tiek ģenerēts arī apakšpasūtījums. Šādi tiek pārbaudīti arī izrietošie nākamie apakšlīmeņi. Visi jaunuzģenerētie pasūtījumi arī tiek ievietoti ražošanas uzdevumā.
Piezīme: daudzums ražošanas pasūtījuma rindai tiek atrasts pārbaudot, cik liels skaits vēl nav atrodams citos ražošanas uzdevumos. Vēl nenodotais daudzums sistēmā var atrasties divos veidos:
- vienam ražošanas pasūtījumam ir divi ražošanas ieraksti, katrs par savu daudzumu. Viens ražojums jau ir ievietots ražošanas uzdevumā un nodots uz izpildi. Otrs ražošanas ieraksts gaida savu izpildes kārtu. Sistēma atradīs šādu nenodoto ražošanas ierakstu un tā daudzumu un numuru ievietos uzdevumā. Ja ir vairāki šādi nenodoti ražošanas ieraksti vienam pasūtījumam, uzdevumā tiks ievietoti visi šie ražošanas ieraksti ar to daudzumiem.
- daļa no daudzuma vēl nav ar ražošanas ierakstu. Šāda situācija rodas, ja ražošanas pasūtījums tiek nodots uz ražošanas ierakstiem pakāpeniski. Tādā gadījumā šis "brīvais" daudzums tiek ievietots ražošanas uzdevumā un priekš šīs rindas tiks izveidots jauns ražošanas ieraksts par visu trūkstošo daudzumu
Šāds ražošanas process tiek izmantots, ja ikdienā ražošanas vadītājs strādā ar augstākā līmeņa izstrādājumiem un uzdevumā tiek ievietoti uzreiz visi ražošanas līmeņi izveidojot viena kompleksa izstrādājuma ražošanas uzdevumu.
Piemēram moduļu mājas moduļa ražošanā nepieciešama virkne dažādu paneļu. Šajā gadījumā tiek izvēlēts moduļa ražošanas pasūtījums un no tā izveidots ražošanas uzdevums. Ražošanas uzdevumā būs rindiņas gan priekš moduļa, gan modulim nepieciešamo paneļu ražošanas. Šāds uzdevums var tikt nodots cehā un veikta tā izpilde pa soļiem sākot ar kokmateriālu vākšanu un garināšanu līdz pat gala moduļa salikšanai.
No ražošanas pārvaldības standarta darbību sadaļas
Moneo ir iespēja uzstādīt maršrutētu ražošanas vadību. Šajā procesā viens ražošanas pasūtījums dalīsies vairākās ražošanas darbībās pēc iepriekš noteiktiem maršruta soļiem. Katram ražošanas darbības ierakstam ir iespējams piešķirt kādu konkrēto ierakstu identificējošu pazīmi, piemēram "izmantotais materiāls". Šādi pēc vienādām pazīmēm sagrupēti darbību ieraksti ir pieejami ražošanas pārvaldības "Darbības" sadaļā. No šī darbību saraksta ir iespēja veidot uzdevumus katrai atbilstošajai darbību grupai.
Piemērs:
Uzņēmums veic savu izstrādāto detaļu krāsošanu. Katra detaļa var tikt krāsota kādā no iepriekš noteiktām krāsām. Šajā procesā ir vērts vienā krāsā krāsojamās detaļas salikt kopā un krāsot visas vienā piegājienā ar vienreiz uzjauktu maisījumu.
Lai šos detaļu darbību ierakstus saliktu vienā uzdevumā krāsošanas standarta darbībai var uzstādīt noteikumus, kas identificē attiecīgo darbības ierakstu. Šis identifikators var būt krāsas artikula RAL kods. Šis RAL kods tad tiks izmantots kā grupēšanas dimensija darbību sarakstā ražošanas pārvaldībā - katram kodam viena rindiņa. Katru rindu iezīmējot un nospiežot "veidot ražošanas uzdevumus" var uzģenerēt uzdevumus katrai krāsai individuāli.
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.