Ievads
Ražošanas uzdevums ir darbu saraksts darbiniekam, kas sevī apvieno dažādus ražošanas pasūtījumus vai ražojumus un ir sagrupēts pēc uzņēmumam nepieciešama parametra. Ražošanas uzdevumus mēdz dalīt pa darbieniekiem, pa datumu periodiem vai iekārtām. Noteikumiem, pēc kuriem tiek ģenerēts saturs nav stingru noteikumu.
Ražošanas uzdevumu ierakstus var izmantot, lai to izdrukātu un nodotu darbiniekiem, bet var arī elektroniski nodot ceha darbiniekam, izmantojot MONEO web saskarnes iespējas - Ceha saskarne. Ceha saskarne kalpo arī, lai reģistrētu pabeigto darbu un tā apjomu.
Ražošanas uzdevumi var apkopot viena vai vairāku Ražošanas pasūtījumu informāciju, tos var veidot automātiski vai manuāli no Ražošanas pasūtījuma ierakstiem.
Piezīme: Ražošanas uzdevums nekalpo par dokumentu, kurš ģenerē finanšu grāmatojumus vai noliktavas operācijas ierakstus. Ražošanas uzdevums ir tikai pārvaldības logs ražošanas vai ražošanas darbību ierakstiem, kas savukārt ir tie, kas ģenerē finanšu grāmatojumus vai noliktavas operācijas ierakstus.
Ražošanas uzdevuma rediģēšanas ieraksts
Trīspunktes opcijas
Pievienot ražojumus bez uzdevuma
Ievieto ierakstā ražošanas pasūtījumus, ražojumus un ražošanas darbības bez piešķirta uzdevuma. Papildu info skatīt augstāk.
Pievienot neizpildītos ražojumus
Ievieto īerakstā nepabeigtos ražošanas pasūtījumus, ražojumus un ražošanas darbības. Papildu info skatīt augstāk.
Pabeigt uzdevumu
Ražošanas uzdevums ir paredzēts kā līdzeklis liela darāmo darbu saraksta pārvaldībai. Viena no opcijām, kas palīdz liela apjoma darbus ātrāk pabeigt ir trīspunktes opcija "Pabeigt uzdevumu". Ja ražošanas uzdevums ir pabeigts un visu uzdevumu pabeidz viens noteikts darbinieks, tad norādot šo darbinieku ieraksta galvā un izvēloties šo opciju, tiks aizpildītas visas faktiskā daudzuma rindas ar plānoto daudzumu. Ja kādā no rindām prasītais daudzums vēl nav izpildīts, tad to var pielabot un tad ierakstu saglabāt.
Jāatzīmē, ka šī opcija tikai ievieto prasītos daudzumus un izpildi veikušo darbinieku. Ražošanas uzdevums vēljoprojām jāatzīmē kā "Pabeigts", lai tiktu izmainīti ražošanas ieraksti. Maiņas beigās ražošanas vadītājam arī ir jāizvēlas poga "Grāmatot", lai iegrāmatotu ierakstus un izmainītu noliktavas atlikumus.
Veidot iekšējo pasūtījumu materiāliem
Ar šo opciju ir iespēja pieprasīt no noliktavas izejmateriālus, kas nepieciešami šī uzdevuma izpildei. Uz ekrāna tiks atvērts iekšējā pasūtījuma ieraksts, kurā tiks ievietoti visi uzdevuma ierakstos minētie izejmateriāli. Iekšējais pasūtījums kalpo kā kustības pieprasījums noliktavas pārzinim, kurš var veidot noliktavas kustību balstoties uz prasīto apjomu.
Aprēķināt materiālu pieejamību
Ražošanas uzdevuma darbu sarakstā, sadaļā "Statuss" ir pieejamas kolonnas "Materiālu pieejamība" un "Detaļas pieejamas". Ar šo trīspunktes opciju tiek aprēķināts katrai rindai nepieciešamais materiālu apjoms un ielikts ķeksītis pretī darbam, ja ir pieejami visi nepieciešamie izejmteriāli un visas nepieciešamās detaļas. Sistēmas izpratnē, detaļas ir tāds izejmateriāls, kuru ražojam paši, t.i. tam ir sava specifikācija.
Mainīt materiālu
Uzdevuma sadaļā "Materiāli" ir pieejams saraksts ar izpildei nepieciešamajiem materiāliem un to daudzumiem. Šis saraksts var tikt izmantots komplektēšanas vajadzībām tāds, kāds tas ir uzģenerēts. Šis apjoms tiek pārrēķināts pēc katras uzdevuma saglabāšanas, kas nozīmē ka šis daudzums seko līdzi izmaiņām ražošanas ierakstos. Materiālu sarakstā iezīmējot konkrētu materiāla rindiņu un izvēloties opciju "Mainīt materiālu" uz ekrāna tiks atvērts dialoga logs, kurā ir iespēja norādīt uz kādu materiālu mainīt izvēlēto materiālu. Turpat ir pieejams arī daudzums, ja vēlamies mainīt šī izejmaterāla apjomu. Šāda darbība var būt nepieciešama, ja materiālu pārbaudes rezultātā konstatējam, ka kāds no nepieciešamajiem materiāliem nav pieejams noliktavā un jāizvēlas kāda alternatīva.
Šī darbība pēc dialoga loga apstiprināšanas pārskatīs visus ražošanas ierakstus un ievietos tajos jauno materiālu un daudzumu. Šī pati opcija ir izmantojama ja konstatējam, ka ražošanas procesā būs nepieciešams no plānotā atšķirīgs izejvielas daudzums. Tad maināmo artikulu atstājam tukšu, mainām tikai daudzumu.
Ieraksta ievades lauki
Numurs - ražošanas uzdevuma numurs
Datums - uzdevuma izveides datums
Sākuma datums un beigu datums - ražošanas uzdevuma sākuma datums var kalpot diviem nolūkiem. Ar sākuma datumu var noteikt, kad darbiniekiem jāķeras pie uzdevuma izpildes. Otra nozīme ir noteikt, kādus ražošanas pasūtījumus, ražojumus un darbības iekļaut uzdevumā pie izvēles "Pievienot nepabeigtos ražojumus" vai "Pievienot ražojumus bez uzdevuma"
Ražošanas datums - datums, kuru uzstādīt ražošanas ierakstiem pie pabeigšanas. Pēc noklusējuma ievadot ražošanas pabeigšanu, ražošanas ierakstiem tiks uzstādīts šodienas datums, t.i. tiek pieņemts, ka uzdevums tiek pabeigts tajā dienā, kad ražošanas fakts ir noticis. Gadījumos, kad ražošanas uzdevums tiek pabeigts nākamajā vai kādā citā dienā, var norādīt ražošanas datumu, lai tas tiktu uzstādīts pabeidzamajos ražošanas ierakstos.
Derīgs līdz - datums, kuru uzstādīt kā derīguma termiņu pabeigtajiem saražotajiem artikuliem. Tas var noderēt, ja ražošanas uzdevumā ir iekļauti līdzīgi vai identiski artikuli un tiem var būt kopīgs derīguma termiņš.
Ražošanas klase - ražošanas klase var tikt izmantota lai identificētu vai grupētu ražošanas uzdevumu ierakstus. Tas var tikt izmantots, lai ievietotu noteiktas klases ražošanas ierakstus, ja tiek izmantota trīspunktes izvēle "Pievienot nepabeigtos ražojumus" vai "Pievienot ražojumus bez uzdevuma".
Klienta pasūtījums - Norādiet klienta pasūtījumu, ja vēlaties ievietot tikai tos ražošanas pasūtījuma ierakstus, kas saistīti ar noteikto klientu pasūtījumu. Dažkārt ražošanas procesa vajadzībām ir noderīgi uzdevumus grupēt pa klientu pasūtījumiem. Šis filtrs tiks ņemts vērā izvēloties trīspunktes izvēli "Pievienot nepabeigtos ražojumus" vai "Pievienot ražojumus bez uzdevuma"
Standarta darbība un darbības nosaukums - Filtrs ražošanas darbību ievietošanai, lai ievietotos tikai noteiktas standarta darbības ražošanas darbības. Šādu filtru izmanto, ja vienā uzdevumā jāievieto tikai noteikta veida darbs, piemēram zāģēšana, kas tiek nodots zāģēšanas operatoram. Lauks ir pieejams tikai, ja tiek izmantota maršrutēta ražošana.
Iekārta - Filtrs ražojumu atlasei - tiks atlasīti tikai tie ieraksti, kuros noteikta šī iekārta.
Darbiniekam - Norādiet darbinieku, kuram tiek nodots ražošanas uzdevums. Šis darbinieks tiks ievietots pabeidzamajos ražošanas ierakstos kā tas, kurš darbu ir veicis.
Atsauksme - tiek izmantots kā brīvi ievadāms teksta lauks, kuru ievietot uz izdrukas
Galvenais materiāls - maršrutētā ražošanā katrai standarta darbībai ir iespējams uzstādīt noteikumus, kā noteikt attiecīgā darba galveno materiālu. Galvenais materiāls ir tāds izejvielas artikuls, kurš attiecīgo ražošanu pietiekami identificē priekš ražošanas darbinieka un ļauj to salikt kopā ar citiem darbiem. Norādiet uzdevumā galveno materiālu, lai ievietotu tās darbības, kurās šis artikuls ir galvenais materiāls.
Komentārs - brīvs teksta lauks, kuru izmantot izdrukai vai ierakstu identificēšanai.
Izejvielu daudzums - pēc galvenā materiāla koda var tikt noteikts arī šī materiāla kopējais apjoms uzdevumā. Saliekot vairākas darbības uzdevumā varētu rasties nepieciešamība nepieļaut pārāk lielu uzdevumu, lai nenoslogotu ražošanas līniju uz pārāk ilgu laiku. Kopējais galvenā izejmateriāla apjoms ļauj noteikt plānoto izstrādes apjomu. Aprēķinās automātiski.
Plānotais daudzums - kopējais plānotais izpildes daudzums. Aprēķinās automātiski.
Jau pabeigts - daudzums, kas norādīts kā pabeigts. Aprēķinās automātiski.
Darbības laiks - ražošanas darbībām paredzētais izpildes laiks. Ražošanas uzdevumā jābūt noteiktam ražošanas laikam, kurā attiecīgo darbību var izpildīt. Ievietojot uzdevumā vairākas ražošanas darbības, šajā laukā tiek uzrādīts kopējais izpildei nepieciešamais laiks. Tas tiek izmantots, lai kontrolētu uzdevuma apjomu un nepieļautu pārāk lielu uzdevumu vienai maiņai vai vienā piegājienā.
Tikai ieplānotie - filtrs, kas pieejams tikai ražošanas plānošanas funkcionalitātes lietotājiem. Aktivizējot šo izvēles rūtiņu, sistēma ievietos tikai tos ražošanas darbības ierakstus, kuriem ir veikts ražošanas plāna aprēķins. Tas paredzēts situācijā, kad plāns tiek rēķināts reizi dienā, bet pa dienu jau tiek uzģenerētas darbības - šādas tiktu ieplānotas tikai pārplānošanas brīdī un tikai tad var tikt automātiski ievietotas uzdevumā.
Tikai ar pieejamu materiālu - filtrs, kas pieejams tikai ražošanas plānošanas funkcionalitātes lietotājiem. Izvēloties šo izvēles rūtiņu, sistēma filtra laikā pārbaudīs ražošanas darbību un ražošanas apakšuzdevumiem nepieciešamo materiālu apjomu un izslēgts tos ražošanas darbību ierakstus, kuriem nav pietiekams izejmateriāla apjoms.
Statuss
- Sagatavots - noklusētais sākuma statuss. ieraksts tiek atjaunināts un papildināts. Šādu var izslēgt no ceha interfeisa un noteikt drukšānas aizliegumu kamēr nav apstiprināts.
- Apstiprināts - apstiprināts ieraksts tiek uzskatīts kā nodots uz ražošanu. Izmaiņas šādā ierakstā jāveic apzinoties, ka cehā darbs ar šo uzdevumu, iespējams, jau ir sācies un jaunās izmaiņas būtu jānodod darba izpildītajiem.
- Atlikts - gadījumos, kad darbs pie uzdevuma nevar tikt turpināts, bet uzdevums nav arī jāslēdz, to var iestatīt statusā "Atlikts". Atlikts uzdevums netiks rādīts ražošanas ceha interfeisā, bet tas netiek uzskatīts par slēgtu uzdevumu. Atlikt uzdevumu var būt noderīgi kāda izejmateriāla trūkuma gadījumā vai kāda cita dīkstāves iemesla dēļ.
- Slēgts - statuss, kas tiek uzstādīts automātiski, ja visi darbi ir pabeigti. Šo statusu var ievietot arī manuāli, ja darbi netiks turpināti.
Piezīme: tikai ražošanas uzdevuma apstiprināšana maina ražošanas ierakstu statusu - apstiprinot uzdevumu, tiek apstiiprināti arī ražošanas ieraksti. Citi uzdevuma statusi tiešā veidā neietekmē ražošanas statusu - to ietekmē ievadāmie dati - pabeigtie daudzumi katram ierakstam.
Atzīmēts kā pabeigts - automātiski aizpildīta izvēles rūtiņa. Paredzēta lietošanai ražošanas vadītājam vai ceha vadītājam. Ražošanas uzdevuma aizpildīšanu parasti nodod ceha darbiniekiem. Ceha darbinieks norādīs izpildīto daudzumu, bet viņa veiktās darbības neveic grāmatojumu. Šo procesu veic uzraugošie darbinieki. Lai uzraugošais darbinieks ātrāk zinātu, kuros uzdevumos ir kāds darbs, kuru jau ir iespējams grāmatot, šo izvēles rūtiņu iznes ierakstu sarakstos un pēc tās filtrē uzdevumus. Piemēram, reizi stundā var šādus ierakstus sameklēt un nospiest pogu "Grāmatot", lai ģenerētu finanšu grāmatojumus un noliktavas operācijas.
Apakšuzdevums - izvēles rūtiņa, kas automātiski aizpildās uzdevumiem, kas veidoti kā apakšuzdevumi. Apakšuzdevums var būt veidots, lai sagrupētu darbus vienā komplektā un šādus vairākus komplektus var nodot uz izpildi dienas laikā. Šāds komplekts parasti netiek dalīts, tiklīdz ir ievadīts. Tādēļ nodot uz izpildi, jānodod uzreiz viss tajā ietvertais. Šī izvēles rūtiņa zīmē atšķirīgu loga izkārtojumu un šādi uzdevumi netiek rādīti parastajā uzdevumu sarakstā.
Iekšējais pasūtījums izveidots - izvēles rūtiņa, kas automātiski atzīmējas, ja uzdevumā iekļautajiem ražojumiem ir izveidots iekšējais pasūtījums izejmateriālu ievešanai ražotnē. Iekšējais pasūtījums tiek veidots no trīspunktes opcijas "Veidot iekšējo pasūtījumu materiāliem"
Sadaļa uzdevumi
Uzdevumu sadaļa glabā visas uzdevuma ietvaros izpildāmās darbības. Viss, kas darbiniekam ir jāizdara ir jāievada šeit. Šajā sadaļā atjaunojas arī jau kā pabeigti atzīmētie daudzumi. Jāpiezīmē, ka rindas no sadaļas nepazūd, kad tās ir pabeigtas, tās vienmēr saglabājas vēsturisku ierakstu nolūkā, lai vienmēr ir skaidrs, kādi darbi tika pieprasīti.
Apakšsadaļa Ievade
Ievades apakšsadaļa paredzēta, lai uzdevuma lietotājam ir skaidrs, kas viņam ir jādara un lai ātri ievadītu padarītos darbus. Apstiprinātam uzdevumam maināmi ir tikai lauki "Pabeigt" un "Darbinieks" - ar šo lauku palīdzību tiek norādīts, kas tieši ir pabeigts un cik liels skaits.
Ražošanas pasūtījums - Ražošanai paredzētā izstrādājuma ražošanas pasūtījums. Šo lauku var izmantot, lai manuāli norādītu izpildāmos darbus. Ievietojot ražošanas pasūtījuma numuru, sistēma piemeklēs visu saistīto informāciju un ievietos to uzdevumā. Ja ražošanas pasūtījums ir maršrutēts, tad pēc saglabāšanas tiks uzģenerēti (ja vēl nav izveidoti) ražošanas darbību ieraksti un uzdevumā ievietoti arī tie kā jauna rinda katram darbības ierakstam. Ražošanas pasūtījums nav obligāts ražošanas uzdevuma ievadei, var tikt veikti uzdevumi arī bez ražošanas pasūtījuma
Ražojums - Ražošanas ieraksta numurs veicamajam darbam. Ja ražošana nav maršrutēta, tad šis būs tas ieraksts, kas veidos grāmatojumu un noliktavas operācijas.
Ražošanas darbība - Ražošanas darbības ieraksta numurs. Šī kolonna ir redzama tikai tad, ja uzņēmumā izmanto maršrutētu ražošanu. Ja ir norādīts ražošanas darbības numurs, tad sistēma veiks finanšu un noliktavas operācijas no šī ieraksta.
Atsauksme - Atsauksmes vērtība no ražošanas pasūtījuma, ražojuma vai ražošanas darbības. Atsauksmes lauks parasti tiek izmantots, lai unikāli identificētu veicamo darbu un palīdzētu ar ražošanu strādājošajiem darbiniekiem orientēties veicamā darba specifikā. Tas var būt kāds galvenā izstrādājuma sērijas numurs, rasējuma numurs, klienta projekta pazīme utml. Ražošanas ierakstos tas ir brīvs teksta lauks, ar iestatījumu palīdzību var būt uzstādāma tā aizpildes loģika.
Jāsāk - vēlamais sākšanas datums, kas iegūts no ražošanas pasūtījuma. Ja uzdevumā ielikti darbi no vairākām dienām, tad datumu var izmantot, lai sakārtotu uzdevuma rindas noteiktā secībā un darbi tiktu sākti pēc to datumu secības.
Specifikācija - izstrādājuma specifikācija. Kalpo gan kā norāde veicamajam darbam, kad uzdevums ir nodots uz izpildi, gan arī lai ģenerētu manuāli ražošanas uzdevumu. Veidojot manuālu ražošanas uzdevumu, specifikācijas laukā var norādīt ražojamo specifikāciju kodus un nepieciešamos daudzumus (laukā "Plānots"). Šādu uzdevumu saglabājot, sistēma uzģenerēs tiem nepieciešamo ražojumu ierakstus.
Ražojamais artikuls - galvenais izejošais (saražotais) artikuls ražošanas ierakstā.
Plānots - plānotais saražojamais daudzums. Pēc noklusējuma aizpildās ar pasūtīto daudzumu. Arī jau izveidotiem ierakstiem šo daudzumu ir atļauts mainīt samazinot vai palielinot. Plānotā daudzuma maiņa ir atļauta, ja Ražošanas parametros, sadaļā Ražojumi, radiopogu opcija Daudzumu avota prioritāte ir uzstādīta opcija No ražošanas uzdevuma uz ražojumu. Šādu izmaiņu rezultātā tiks mainīts ar piesaistītā ražojuma daudzums, bet ražošanas pasūtījums paliks bez izmaiņām. Ja daudzums tiek samazināts, tad starpība starp ražojumos esošo un pasūtīto daudzumu tiks ievietota jaunā ražojumā ražojumu sarakstā.
Jau pabeigts - automātiski aizpildāms lauks, kas uzrāda, cik no attiecīgā rindā prasītā daudzuma jau ir izpildīts. Atjaunojas tajā brīdī, kad saglabā ražošanas uzdevumu ar ievadītiem daudzumiem un darbiniekiem vai arī pametot pametot aizpildītus laukus "darbinieks" un "pabeigt". Šī rīcība atkarīga no Ražošanas Parametros sadaļā Uzdevumi noteiktās izvēles.
Atlicis - atlikušais daudzums. Rēķinās kā Plānots mīnus Jau pabeigts.
Pabeigt - ievadāmais daudzums, kuru ceha darbinieks ir pabeidzis. Pēc noklusējuma ir atļauts ievadīt gan lielāku, gan mazāku nekā prasīts. Lai aizliegtu ievadīt vairāk kā prasīts, aktivizējiet attiecīgo izvēles opciju iestatījumos Ražošanas parametri.
Darbinieks - Darbinieks, kas pabeidzis attiecīgo uzdevumu. Izmantojot trīspunktes opciju Pabeigt uzdevumu laukā "Darbinieks" un "Pabeigt" sistēma automātiski ievietos atlikušo daudzumu un darbinieku, kas minēts ieraksta galvā.
Papildu darbinieki
Apakšsadaļa Dati
Šajā sadaļā tiek uzglabāta papildu aprakstošā informācija par veicamajiem darbiem. Nepieciešamības gadījumā šos laukus var iznest arī pirmajā sadaļā, bet noklusējuma iestatījumos šie lauki tiek uzskatīti par sekundāriem.
Mērvienība - izstrādājuma mērvienība.
Izejvielu daudzums - galvenās izejvielas daudzums. Aizpildās, ja pamata piesaistītais ieraksts ir ražojums.
Darbības laiks - izpildei paredzētais laiks - aizpildās ar piesaistītā ražošanas darbības ieraksta plānoto kopējo laiku.
Darbība - piesaistītās ražošanas darbības standarta darbības nosaukums.
Iekārta - piesaistītā ražošanas ieraksta iekārta.
Rezultāts - uzstādāmais ražošanas rezultāts. Pēc noklusējuma slēpts lauks. Ievadītais ražošanas rezultāts var tikt ievadīts, lai mainītu ražošanas ieraksta rezultātu un tādējādi arī ieraksta pabeigšanas uzvedību. Rezultātām var piesaistīt atšķirīgu ceļu gatavā izstrādājuma kustībai vai predefinētas modifikācijas gatavā produkta artikula kodam.
Apakšsadaļa Statuss
Statusa sadaļa uzrāda ražošanai nodotās rindas stāvkļa informāciju.
Statuss - vienai rindai var būt trīs dažādi statusi:
- '-' statuss nav noteikts - izveidota rinda un nodota uz ražošanu, gaida savu izpildi.
- 'OK' - rinda ir izpildīta. Aizpildās automātiski, kad rindai ievadīts pilns daudzums un norādīts darbu izdarījušais darbinieks darbinieks.
- 'Slēgts' - ražošanas ieraksts ir slēgts un netiks pabeigts. Aizpildās automātiski, kad ražošanas ieraksts tiek slēgts - šajā gadījumā sistēma atrod visus atvērtos ražošanas uzdevumus, kuros norādīts šis ražošanas ieraksts un atzīmē statusu, kā slēgtu.
Materiālu pieejamība - izrēķinās pēc trīspunktes opcijas "Aprēķināt materiālu pieejamību" izsaukšanas. Tiek ievietots '✔' ja materiāli ir pieejami. Pārbauda izejmateriālu atlikumus noliktavā, kas uzstādīta kā izejmateriālu noliktava kā arī ražošanas noliktavā. Šai kolonnai atlikums tiek skatīts tikai tiem artikuliem, kuriem nav norādīta specifikācija, t.i. tie tiek uzskatīti par iepērkamiem materiāliem.
Detaļas pieejamas - izrēķinās pēc trīspunktes opcijas "Aprēķināt materiālu pieejamību" izsaukšanas. Tiek ievietots '✔' ja materiāli ir pieejami. Līdzīgi kā materiāliem, tikai ar to atšķirību, ka tiek skatīti tikai tie artikuli, kuriem ir norādīta specifikācija, t.i. tie tiek uzskatīti par ražojamiem artikuliem
Sadaļa Izpildīts
Šajā sadaļā esošajā tabulā tiek ievietots katrs pabeigšanā atzīmētais ieraksts. Katru reizi, kad uzdevumu sadaļā kādā rindā tiek atzīmēts pabeigtais daudzums un izpildījušais darbinieks, visa šī rindas informācija tiek pārnesta uz izpildīto darbu sadaļu. Papildu pamatinformācijai tiek pievienots arī izpildes datums un laiks. Ja viena un tā pati rinda tiek pabeigta vairākos piegājienos, tad katrs šāds piegājiens būs atsevišķa rinda izpildes sadaļā. Izdzēšot negrāmatotu rindu no šīs sadaļas atceļ izpildes faktu. Ražojumam, kurš ir pabeigts vairs nav iespējams dzēst rindu no izpildes sadaļas
Mātes ražojums - ražojums, par kuru tiek ziņota pabeigtība. Ja rinda tiek pabeigta vienā piegājienā, tad mātes ražojums būs tas pats pamata ražojums. Gadījumos, kad pabeigts tiek vairākos piegājienos, tad mātes ražojums būs oriģinālais ražojuma numurs no uzdevumu sadaļas. Šādai rindai tiks izveidots jauns ražojums, sasaistīts ar oriģinālo pasūtījumu un sevī glabās šo norādīto daļējo daudzumu.
Mātes darbība - maršrutētas ražošanas gadījumā pie daļējas pabeigšanas tiek atzīmēts arī mātes ražošanas darbības numurs, uz kuras pamata tiek veidots jauns darbības ieraksts.
Izpildīts - lietotāja ievadītais izpildītais daudzums.
Izveidošanas laiks - laiks, kurā ievadīts pabeigšanas fakts.
Statuss - rindas statuss. Tiek atzīmēts ar 'OK', kad ražošanas ieraksts ir iegrāmatots. Ar 'Atcelts' toel atzīmēti slēgti ražošanas ieraksti.
Apakšsadaļa Iekārta
Iekārta - Iekārtas kods, kurš bija aktīvs attiecīgā uzdevuma pabeigšanas brīdī
Maiņa - maiņas kods, kas tiek noteikts no piesaistītā darbinieka
Sadaļa Materiāli
Optimizācijas numurs un optimizācijas statuss - Optimizācija ir koncepts, kas paredz kopīgā darbā apvienot vairāku detaļu paredzamo darbu, kuru veikt kopīgi, vienā piegājienā ir daudz efektīvāk. Optimizācija darbojas tikai kopā ar maršrutētu ražošanu, t.i. optimizācijā var sagrupēt tikai ražošanas darbības ierakstus. Optimizācijas pirmais solis ir izveidot apakšuzdevumu, kurā tiek sagrupētas darbības, kuras tiks izpildītas kopā. Šis apakšuzdevums parasti tiek nodots optimizācijas (citur nesting) programmatūrai, kura atdod savu ģenerēto optimizācijas numuru. Šis optimiāzijas numurs tiek glabāts šajā laukā. Kopā ar optimizācijas statusu sistēma nosaka, vai optimizācija ir notikusi vai nē. Ražošanas pasūtījumu apstiprināšanu var ierobežot ar aizliegumu apstiprināt kamēr nav ievadīta optimizācija. Optimizācijas dati parasti tiek ieimportēti no optimizācijas programmām, katrai programmai šis process ir atšķirīgs un standarta versija nesniedz universālu rīku optimizācijas importam.
Mātes uzdevums - ražošanas uzdevums, kurš ir ar tipu 'Apakšuzdevums' var tikt ievietots citā ražošanas virsuzdevumā. Ievietojot ražošanas apakšuzdevumu citā uzdevumā, šajā laukā automātiski ievietosies virsuzdevuma numurs.
Tabula materiālu artikuliem
Izejmateriālu saraksta tabula izrēķinās automātiski pēc katras uzdevuma ieraksta saglabāšanas. Šai tabulai ir divas lomas - parādīt lietotājam kopējo uzdevuma izpildei nepieciešamo materiālu apjomu, lai šos materiālus var sakomplektēt. Otra loma - iespēja izvēlēties artikulu un to nomainīt pret citu artikulu, ja tas nav pieejams noliktavā. Šo darbību var veikt ar trīspunktes opciju 'Mainīt materiālu'.
Artikula kods un nosaukums - izejmateriāla artikula kods un nosaukums.
Mērvienība - izejmateriāla mērvienība
Daudzums - kopējais nepieciešamais daudzums, saskaitot kopā visu rindu ražojumu ieejošos artikulus.
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.