Pēc ražošanas uzdevuma izveides nākamais solis ir to nodot uz izpildi. Nododamos uzdevumus parasti iestata statusā Apstiprināts. Uzdevumu var nodot divos veidos:
Uzdevuma vadība ar izdruku
Uzdevumu var Izdrukāt un izsniegt ceha darbiniekam. Šādi izsniegtam darbam pabeigšanu var fiksēt pats darbinieks vai atzīmēt padarīto uz lapas un nodot ceha vadītājām pārvadīt datus sistēmā.
Sistēma ļauj izveidot ļoti plašas dokumentu formu definēšanas iespējas, kas ļauj pielāgoties katra uzņēmuma prasībām. Standarta produkcijas ražošanā parasti pietiek izdrukāt ražošanas ierakstu nosaukumus vai specifikāciju kodus un nepieciešamos daudzumus. Ir situācijas, kad jāsaražo specifiski izstrādājumi, kur katrs ražošanas ieraksts zem sevis glabā kaut kādas instrukcijas, atšķirīgu izejmateriālu sarakstu un izpildes soļus. Šādā situācijā izdruku iespējams veidot komplicētāku. Viens no piegājieniem katrai ražošanas uzdevuma rindai piesaistīt apakšizdruku, kas ļauj zem rindas izvietot gan nepieciešamo artikulu sarakstu, gan ražojumā ietvertos komentārus vai jebkādu citu personālam svarīgu informāciju.
Daudzlīmeņu ražošanas specifikāciju uzrādīšanu uzdevumā
Zemāk aprakstīts piemērs ar ražošanas uzdevumu, kurā ir tikai viena rindiņa - Sink, Type 2. Uzdevumā tā ir viena rindiņa, bet ražošanas pasūtījuma artikulu tabulā ir savadīti visi montāžai nepieciešamie artikuli. Gatavā izdruka norādīta zemāk.
Šādas izdrukas iegūšanai ir nepieciešamas divas dokumentu formas, kuras tiek sasaistītas savā starpā.
Zemāk pirmā, galvenā forma, ar iestatītu tabulas elementu un piesaisti pie apakšformas.
Šajā formas izdrukas piemērā ir norādīta tabula, kura drukā pasūtījuma galvas informāciju - nosaukumu, artikulu, partijas numuru, plānoto daudzumu. Šim tabulas elementam ir piesaistīta Apakštabula. Šai apakštabulai ievadīts atskaites kods admin.gettablesubtablerows un veidlapas kodā norādīta veidlapa, kas tiks iegulta galvenajā izdrukā, lai izdrukātu pasūtījuma rindas. Forma 9033 attēlota zemāk
Šajā formā norādīta tabula, kurai kolonnās ir lauki no ražošanas pasūtījumu rindām formā prod.prodorders_items_rows.[lauka kods], piemēram prod.prodorders_items_rows.itemcode.
Jāatzīmē, ka izdrukas formai jānodefinē Lapas detaļu augstums, vēlams 20. Šis augstums nosaka, ka iegultā formā šī izdruka neveidos A4 formāta laukumu, bet gan tikai norādīto pikseļu skaitu.
Abas formas var atzīmēt šādi:
Maršrutēts izstrādājums ražošanas uzdevumā
Ražošanas uzdevuma izdruka var tikt izmantota kā pavaddokuments komplicētākam izstrādājumam. Šajā gadījumā vienā uzdevumā ir viens izstrādājums ar visiem soļiem un iespējams arī apakšražojumiem un to darbībām. Katra darbība var būt kā konkrēts solis, kurš jāizpilda darbiniekam un jāatzīmē tā izdarīšana. Zem šādiem soļiem var būt arī tādas darbības, kuras dzīvē neievieš nekādu izmaiņu pašā izstrādājumā, piemēram 'vizuāla izstrādājuma atbilstības pārbaude' utml. Zemāk ir piemērs uzdevumam, kurš veidots pēc šādas shēmas.
Šādu izstrādājuma uzdevumu veido ražošanas pasūtījumu sarakstā iezīmējot izstrādājuma ražošanas pasūtījumu un izvēloties "Veidot ražošanas uzdevumu". Šī darbība vienā uzdevumā saliks visus saistītos ierakstus, kurus nepieciešams veikt, lai izpildītu attiecīgo ražojumu, t.i. iekļaus arī apakšpasūtījumus. Piemērs kā var izskatīties šāds uzdevums:
Tajā ir gan skapis, gan rokturis, gan durvis. Pieņemot, ka šāds uzdevums tiek nodots uz izpildi tajā ir apgrūtināti orientēties darbību secībā. Izmantojot ražošanas parametru sadaļas "Uzdevumi" uzstādījumu "Uzdevumu secības lauks" varam izvēlēties pēc kāda rindas lauka nepieciešams sakārtot uzdevuma rindas. Šajā piemērā pārkārtojam uzdevumu pēc lauka 'StdOperation' kurš glabā standarta darbības kodu. Pēc šī uzstādījuma maiņas un uzdevuma pārsaglabāšanas tas varētu izskatīties sekojoši:
Secība ir sakārtota un to šādi var arī izdrukāt. Iespējams, ka izdrukā būtu ērtāk darāmos darbus vienas darbības ietvaros sagrupēt, ja tie dzīvē tiek pildīti kopā. T.i. zāģētas visas detaļas vienlaicīgi uz izstrādājumi, tāpat ar krāsošanu, komplektēšanu utml. Izdrukā var uzstādīt grupēšanu, ka zemāk attēlā
Formā ievietoti papildu lauki - komentārs no standarta darbības veicamajiem papildu darbiem un sagrupējot artikulu nosaukumi "saskaitīti" kopā:
Papildu uzdevuma izdrukas vadības elementi
Formā ir ievietojami vēl daži elementi, kas var palīdzēt pārvaldīt ražošanas ierakstu.
QR kods ērtākai ieraksta atrašanai sistēmā
Nododot uzdevumu uz izpildi ir plānots sagaidīt šo izdruku arī atpakaļ pie vadības un šajā gadījumā pirmais darāmais solis ar uzdevumu ir tā atrašana sistēmā. Šī procesa uzstādīšanai jāveic vairāki soļi:
- Uzdevuma izdruka jāpapildina ar derīgu QR kodu vai svītrkodu.
- Lietotāja datoram jāpieslēdz šo kodu atpazīstošs skeneris.
- Jāuzstāda sistēmas globālās svītrkodu komandas.
Šis process jau ir aprakstīts rakstā par rēķinu sameklēšanu. Sekojiet norādēm šajā rakstā, aizvietojot rēķina reģistra nosaukumu pret ražošanas uzdevuma nosaukumu (prod.productiontasks):
Aprakstā norādītās darba plūsmas ieraksta komandas var papildināt ar soli "Ieraksta izdrukas priekšskatījums". To var darīt gadījumā, ja viss darbs notiek ar uzdevuma izdrukas skatu nevis datu ievades logu. Datus ir iespējams ievadīt abos variantos - gan caur izdrukas priekšskatījumu, gan ievades logu.
Saites opcija [Pabeigt visu] un [Pabeigt].
Uzdevuma pabeigšanas darbam var izvēlēties variantu šo darbu veikt caru izdrukas priekšskatījuma logu. Šādam piegājienam ir savas priekšrocības - darbiniekam, kas ir veicis uzdevuma izpildi balstoties uz izdruku ir vieglāk orientēties datora interfeisā, ja tas ir maksiāli tuvs uz rokām esošai izdrukai, kurā ir roku ierakstīti pabeigtie darbi. Izdrukā sakritīs gan rindu skaits, gan kolonnu izvietojums un saturs. Tomēr šādam darba procesam nepieciešamas papildu opcijas, lai ļautu lietotājam atzīmēt pabeigtos darbus, jo izdrukas priekšskatījum nepiedāvā ievades laukus, tās izkārtojums ir tuvāks PDF skatam nekā datu ievades interfeisam. Lai šo problēmu atrisinātu, ir iespēja izveidot saites objektus, uz kuriem noklikšķinot, sistēma automātiski veiks noteiktas predefinētas darbības. Šīs saites būs klikšķināms elements, kurš atzīmēs fonā esošo uzdevumu kā pabeigtu noteiktās pozīcijās.
1. variants - ieraksta galvas opcija 'Pabeigt visu'.
uz šī elementa uzklikšķinot sistēma pabeigs visas fonā esošās uzdevuma rindas ar aktīvo (pieslēgušos) darbinieku un visiem plānotajiem daudzumiem. Saites izteiksme ir sekojoša:
[{"__callable": "apps.prod.prodman_tools::finishProdTaskDrillDown"}, ["", "", [""]]]
2. variants - pabeigt noteiktas darbības (vienu rindu vai rindu grupu)
šis ir tabulas kolonnas elements, kur katrai rindai pretī būs sava saite [Pabeigt]. Saites izteiksme šajā gadījumā var būt vairāki varianti, te piemēri ar paskaidrojumu:
- [{"__callable": "apps.prod.prodman_tools::finishProdTaskDrillDown"}, ["prodoperation", "", ["prodoperation"]]]
šajā piemērā tiks pabeigta tā rinda, kurā ir attiecīgajā rinndā norādītais ražošanas darbības numurs (prodoperation) -
[{"__callable": "apps.prod.prodman_tools::finishProdTaskDrillDown"}, ["prodorder,stdoperation", "", ["prodorder", "stdoperation"]]]
šajā piemērā tiks pabeigtas visas tās rindas, kurās ir attiecīgajā rindā norādītā ražošanas pasūtījuma un standarta darbības kombinācija. Šāds piegājiens ir nepieciešams, kad izdruka tiek sagrupēta pēc šiem laukiem un lietotājs ar vienu klikšķi pabeidz veselu grupu ar rindām nevis vienu konkrētu rindu
šī darbība veic gan uzdevumā norādīto rindu pabeigšanu (ievada daudzumu un darbinieku), saglabā ierakstu un beigu beigās arī pārrēķina uzdevumu. Uzdevuma pārrēķināšana nepieciešama, lai darbinieks zinātu, kurām rindā viņš ir atzīējis pabeigtību. Šī iemesla dēļ tabula saites piemērā ir norādīts izdrukas nosacījums šūnai - donequant!=planquant - šī pabeigšanas saite būs redzama tikai tām rindām, kurās vēl nav pabeigts viss daudzums. Pēc pārrēķina tikko uzklikšķinātai rindai šī opcija pazudīs.
Saites opcija [Atslēgties]
Pēc uzdevuma rezultāta ievades, pēdējais solis darbiniekam varētu būt nepieciešamība atslēgties. Tam var izmantot sekojošu rindu kā saites izteiksmi:
[{"__callable": "apps.prod.prodman_tools::prodTaskDoLogout"}, ["", "", [""]]]
Uzdevuma vadība ar tīmekļa interfeisu
Pieslēdzot ceha tīmekļa interfeisu ir iespēja cehā uzstādīt ierīci, kurā šāda uzdevuma nodošana var tikt būtiski atvieglota. Tīmekļa interfeisā pieejami katram darbiniekam vai darba centram izveidoti uzdevumi. Šajā interfeisā notiek arī darbu pabeigšana, atbrīvojot vadības darbiniekus no datu pārvades. Darba uzdevuma pabeigšanai ir iespēja uztādīt divus atšķirīgus darba procesus - darbību pabeigšana ar laika fiksāžu un ražojumu pabeigšana ar daudzuma ievadi. Jāpiebilst, ka abi procesi nav savietojami - darbību pabeigšanai vienmēr tiek piemērota laika fiksāža un ražojumu pabeigšanai vienmēr tiek piemērota daudzumu ievade kā pabeigšanas fiksāža.
Uzstādījums šādiem tīmekļa skatiem ir atrodams publiskajā demo bāzē modulī Integrācija > iestatījumi > Tīmekļa aplikācijas.
Demo datu bāzē ir pa ierakstam katrai situācijai:
RAŽ_AR_LAIKU - ieraksts ražošanas darbību uzskaitei ar sākuma un beigu laiku
RAŽ_UZD - ieraksts ražošanas uzdevuma pabeigšanai norādot saražoto daudzumu
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.