Šis raksts ir paredzēts MONEO lietpratējiem
Svarīgi! Dotais raksts satur informāciju, par darbībām, kuras veicot nepareizi var tikt bojāti uzskaites dati. Moneo Latvia nenes atbildību par klienta veiktajām importa darbībām un to rezultātu, izmantojot šo aprakstu.
Ievads
Moneo piedāvā jaudīgu lietotāja veidotu datu importu funkcionalitāti. Lietotāja veidots datu imports tiek definēts ar iestatījumu "Importa funkcijas". Viena importa funkcija reprezentēs vienu importa izvēlni importu sarakstā. Importa funkcijā tiek nodefinēta visa nepieciešamā informācija, lai šis imports pilnvērtīgi veiktu savu darbu. Importa funkciju veidotos importus ir iespējams palaist kā periodiskās darbības, t.i. uzstādīt to izpildi katru dienu vai katru stundu. Periodiskās darbības iestatījumā ir iespēja uzstādīt parametrus, no kurienes fails tiek paņemts, piemēram, noteikt FTP servera parametrus, no kura jāsaņem fails.
Importa funkcijas darbību var sadalīt vairākos soļos. Katrs no soļiem ir izolēts no iepriekšējā un katrs nākamais iegūst iepriekšējā soļa rezultātu, nezinot neko par tā izpildes gaitu. Piemēram, visi soļi pēc pirmā 'nezin', kādā formātā tika importēti dati - XML, CSV vai kā citādāk.
1. Importētā faila atkodēšana un sadalīšana pa rindām un kolonnām.
Tiek veikta faila atkodēšana balstoties uz norādīta formāta informāciju. Katrā formātā dati tiek meklēti pēc atšķirīgiem principiem. Tie sīkāk aprakstīti zemāk. Šīs darbības rezultātā iegūtos rindas tiek nodotas uz nākamo soli - pēcapstrādi.
2. Kolonnu un rindu pēcapstrāde
Iegūto rindu un kolonnu informāciju sistēma izskata pēc kārtas ar katru pēcapstrādē norādīto darbību. Pēcapstrāde var tikt izmantota gan datu korekcijai, grupēšana, trūkstošu datu piemeklēšana, dzēšanai utml. Šīs darbības rezultāts tiks nodots importa datu ierakstu aizpildei.
3. Importa datu ieraksta veidošana
Importa datu ieraksta saglabāšana. Katra kolonna no 2. soļa tiek ievietota importa datu ierakstā. Nepieciešamības gadījumā, importa datu ieraksts tiek sadalīts vairākos ierakstos - ja rindu skaits pārsniedz uzstādījumos noteikto lielumu. Uz importa datu ierakstu tiek pārnesti importa funkcijas parametri, kas būs jāizpilda ģenerējot datus, piemēram, noteikumi kā iekrāsot jaunizveidotos ierakstus, kāds ir unikalitātes lauks utml.
4. Importa datu ieraksta izpildīšana (datu ģenerēšana)
Pie veiksmīgas importa datu ierakstu saglabāšanas, var tikt izsaukta darbība "Importēt datus". Šis solis ir identisks tam, kā no importa datu ieraksta trīspunktes opcijas tiek izsaukta izvēle "Importēt datus". Veiksmīga importa gadījumā importa datu ierakstā tiek atzīmēta rūtiņa "Izpildīts". Jebkuri no importa funkcijas atnestie parametri tiek izpildīti šajā solī.
Galvenes lauki
Numurs - ieraksta kārtas numurs
Apraksts - apraksts importam, netiks rādīts importa lietotājiem
Modulis - norādiet moduli, kurā šo importu ievietot kā Importa saraksta izvēlni
Nosaukums Interfeisā - nosaukums, kā šo importu lietotāji redzēs interfeisā. Piemēram "Rēķinu imports no Shopify"
Tabula - norādiet tabulu, kurā šī importa rezultātā jāsaglabā ieraksti. Viena importa funkcija var veidot ierakstus tikai vienā tabulā. Gadījumos, kad viens un tas pats fails veido ierakstus dažādās tabulās, izmantojiet lauka "Sekundārie importi" iespējas.
Uzstādīt krāsu - visiem jaunizveidotajiem ierakstiem var uzstādīt noteiktu krāsu, lai tos vieglāk atpazīt visu pārējo tabulas ierakstu sarakstā. Šo iespēju mēdz izmantot, lai atpazītu jaunos ierakstus un arī izmainīties, iepriekš eksistējošos, jo tiem var būt nepieciešama kaut kāda manuāla pēcapstrāde.
Sagatave - Importa izpildes rezultātam var noteikt savu kolonnu sarakstu, kurš ir jāizveido importa datu ierakstā. Importa sagatave nosaka gan lauku sarakstu, gan tabulu un apakštabulu, kurā būs javeido ieraksti. Sagataves lauku saraksts noteiks importa datu ierakstu lauku, kas var būt nepieciešams gadījumos, kad ne visi nepieciešamie lauki ir atrodami importa failā un daļa no tiem tiek uzstādīti pēcapstrādē. Ja lauks netiek norādīts importējamo lauku sarakstā un nav norādīts sagatavē, tad tas neparādīsies importa datu ierakstā.
Unikalitātes lauks - katram ierakstam, kas tiek ģenerēts/atjaunots sistēmā tiek meklēts eksistējošs ieraksts un tiek pārbaudīts, vai šis atrastais ieraksts ir jāatjauno vai arī jāveido jauns ieraksts. Pēc noklusējuma unikalitātes lauks ir ieraksta primārās atslēgas lauks (lauki Code vai SerNr). Importējot datus no citām sistēmām unikalitātei jāizmanto kāds cits lauks, piemēram pavadzīmes numurs, atsauce vai kas taml. Šajā gadījumā parūpējieties, lai unikalitātes lauks importa rezultātā tiktu uzstādīts. Kad tas ir uzstādīts, tad pēc šī unikalitātes lauks sistēma meklēs esošu ierakstu un atjaunos to, ka tas ir atrodams. Unikalitātes laukam ir arī otra nozīme - tas ļauj sasaistīt vairākas ieraksta rindas vienā ieraksta apakštabulā. Piemēram, gadījumos, kad tiek importētas rēķinu rindas, katrā rindā jābūt arī laukam kas šīs rindas sasaista kopā, piemēram, pavadzīmes numurs. Vienādie pavadzīmes numura rindu ieraksti tiks sagrupēti un ielikti vienā rēķinā.
Maksimālais rindu skaits rezultāta ierakstā - ierobežojiet rezultāta ierakstu, lai tas nepārsniegtu saprātīgi pārvaldāmu. Piemēram importējot preču saņemšanas kā noliktavas sākuma atlikumus ieteicams neveidot ierakstus, kas būtu vairāk kā 1000 rindiņas gari, jo pie visām rindiņām, kas ir pēc 1000. nebūs iespējams piekļūt.
Maksimālais rindu skaits importa datu ierakstā - norādiet maksimālo rindu skaitu importa datu ierakstā. Importējot artikulu sarakstu, kurā ir 10 000 artikulu ir lietderīgi sadalīt šos datus vairākos importa failos un tos apstrādāt atsevišķi.
Laika kontroles lauks - norādiet lauku SQL bāzē, pēc kura pārbaudīt ieraksta izveides laiku vai secību. Ar šī lauka palīdzību sistēma zin, vai SQL bāzē ieraksts ir bijis importēts vai nē. Šo lauku izmanto tikai SQL savienojuma funkcionalitāte. Importa funkcijās šo var atstāt tukšu.
Darba plūsma - norādiet darba plūsmas ierakstu, kuru sistēmai automātiski jāizpilda pēc importa pabeigšanas uz katru no importa rezultāta ierakstiem. Darba plūsma ir sava veida pēcapstrādes funkcionalitāte. Situācijās, kad pēcapstrādei jānotiek ar pabeigtu, ieimportētu ierakstu ir jāizmanto darba plūsmu funkcionalitāte. Piemēram, ienākošā rēķina kopsummu un rindu balansēšanā jāizmanto darba plūsma, lai novienādotu rēķina kopsummu ar visu rindu summu.
Sekundārie importi - importa funkcija var tikt papildināta ar rindā, secīgi izsaucamiem jauniem importiem, kas darbosies uz to pašu avota failu. Šāda situācija nepieciešama, piemēram, importējot rēķinus no citas sistēmas ar tādiem datiem, kas var saturēt arī jaunus klientus vai jaunas piegādes adreses utml. Sistēma neļautu ieimportēt tādu rēķinu, kas reģistrēts neeksistējošam klientam, tādēļ vispirms ir jāizveido jaunie klienti, tikai tad var veidot rēķinus. Šajā gadījumā ir jāveic secīgi vairāki importi uz vienu un to pašu failu. Piemērā minētajā gadījumā, primārais imports būtu klientu imports un sekundārais imports būtu piegādes adreses un rēķinu imports.
Nemainīt apstiprinātus ierakstus - ieteicams atzīmēt, lai netīšām atkārtoti importēti veci faili nemainītu jau iegrāmatotus vai apstiprinātus ierakstus. Pēc noklusējuma sistēma mēģina atgrāmatot eksistējošu, atrastu ierakstu, kurš ir grāmatots.
Pievienot saiti uz jaunizveidotiem ierakstiem - atzīmējiet šo opciju, lai katrs jaunizveidotais ieraksts tiktu piesaistīts pie importa datu ieraksta. Šāda opcija ir noderīga, ja veidojamo ierakstu skaits ir neliels, tad ātri katram var piekļūt no importa datu piesaistnēm.
Importa formāts - norādiet importējamā faila formātu. Zemāk aprakstīts katra formāta darbības princips. Šobrīd JSON formāts netiek atbalstīts.
Darbība - norādiet ko darīt ar atrastiem vai neatrastiem ierakstiem un to apakštabulām.
- veidot un mainīt, papildinot apakštabulas - jauni ieraksti tiek veidoti, atrasti eksistējoši ieraksti tiek izmainīti. Ja importa datu ierakstā minēti apakštabulas lauki (piemēram, rēķina artikuli), tad šīs rindas tiek pieliktas klāt tabulas beigās. Tas nozīmē, ka vienu un to pašu rēķinu importēt vairākas reizes nevar, jo katrs jaunais imports rēķina rindas liks klāt jau atrastajam rēķinam.
- veidot un mainīt, aizvietojot apakštabulas - jauni ieraksti tiek veidoti, atrasti eksistējoši ieraksti tiek izmainīti un to apakštabulas tiek iztukšotas, ja tādas ir atrastas importa datu ierakstā.
- tikai mainīt, papildinot apakštabulas - jauni ieraksti netiek veidoti. Apakštabulas tiek papildinātas ar visām rindām, kas ir importa datu ierakstā.
- tikai veidot - jauni ieraksti tiek veidoti, atrasti netiek mainīti.
Importa datu ieraksts - atzīmējiet, kuros gadījumos importa datu ieraksts ir jāsaglabā sistēmā. Importa datu ieraksta saglabāšanu var izvēlēties tikai kļūdainiem ierakstiem, lai lieki neglaabātu datus un padarītu importa datu sarakstu pārskatāmāku. Tai pat laikā saglabāt visus ierakstus var būt lietderīgi, lai labāk saprastu, kas tieši un kad tika saņemts no importa failiem.
- Saglabāt vienmēr - saglabāt visus rezultējošos importa datu ierakstus, tai skaitā veiksmīgi importētos.
- Saglabāt tikai kļūdainos - saglabāt tikai tos rezultējošos importa datu ierakstus, kuros bija kāda kļūda.
Aktīvs - atzīmējiet šo izvēles rūtiņu, lai lietotājiem importu sarakstā parādītos šis jaunais imports. Pēc šīs izvēles rūtiņas atzīmēšanas Jums imports parādīsies uzreiz. Citiem lietotājiem no sistēmas ir jāiziziet un jāieiet atpakaļ.
Sadaļa Dati
Moneo Lauks - lauks, kurā saglabāt importējamos datus. No saraksta ir iespēja izvēlēties ieraksta galvas laukus. Ja nepieciešams ievietot kādu lauku no apakštabulas (piemēram artikuli rēķinos), izmantojiet formātu [apakštabulas kods].[lauks apakštabulā], piemēram items.itemcode ir artikula koda lauks artikulu apakštabulā rēķinā. Visu lauku sarakstu var apskatīt administrācijas moduļa atskaitē Tabulas struktūra. Šajā kolonnā var ievietot arī pašizdomātus lauku nosaukumus, kuri neeksistē tabulā. Tas dažkārt ir nepieciešams, lai saglabātu kādu pagaidu datu kolonnu, kuru vēlāk pēcapstrādē varēs izmantot aprēķinos. Šie pašizdomātie lauki tiks pārnesti uz importa datu ierakstu bet tā kā tie neeksistē tabulā, tad tie tiks ignorēti.
Kolonna - CSV, Excel un FixedWidth importā norādiet kolonnas numuru. Numerācija sākas ar 1.
Ceļš - XML importa formātā norādiet ceļu uz importējamo elementu
Atribūts - XML importa formātā norādiet XML taga atribūta kodu, no kura jāielasa dati.
Datu tips - norādiet datu tipu, uz kuru jākonvertē dati. Datu tips ir nepieciešams tādiem datiem, kuri tiek ielasīti no failiem un pēcapstrādē ar tiem tiek veikti aprēķini. Piemēram ielasot daudzumu, tam būtu jānorāda datu tips "Decimālskaitlis", ja vēlāk šo daudzumu pēcapstrādē saskaitīsiet, atņemsiet vai veiksiet jebkāda cita veida manipulācijas ar to.
Izteiksme - ievadiet aprēķina izteiksmi importa kolonnai, ja tai nav jālasa dati no importa faila, bet tā vietā jāiegūst kāda cita iepriekš zināma versija, piemēram "šodienas datums" ir iegūstama ar _base.getcurrentdate().
Saglabāt - izvēlieties "nesaglabāt", ja kolonna ir nepieciešama aprēķinam (pēcapstrādei), bet nav nepieciešama importa datu ierakstā. Šādu uzstādījumu ir vērts izmantot, ja no importa faila ir jāiegūst liels daudzums kolonnu, kuras tiek kaut kādā veidā izmantotas, bet importa datu ierakstā šī kolonna nav nepieciešama un importa datu ieraksta ierobežojumu dēļ (maksimums 50 kolonnas) šo kolonnu var izslēgt no gala rezultāta.
Sadaļa Pēcapstrāde
Pēcapstrādes sadaļā norādiet jebkāda veida manipulācijas, kas jāveic ar datiem, kas izgūti no faila. Katra rindiņa tiek izpildīta secīgi pēc kārtas ar visiem datiem, kas ir pieejami pēc iepriekšējā soļa vai iepriekšējās pēcapstrādes rindiņas. Zemāk aprakstītas darbības, kuras var veikt pēcapstrādes procesā.
Grupēt - apvienot visas rindas, kurās lauka vērtība sakrīt ar parametrā "Grupēt pa" norādītajiem laukiem. Šajā parametrā var norādīt vairākus laukus, ar komatu atdalītus. Norādiet "Summēt laukus" parametrā visus tos laukus, kuru vērtības ir jāsaskaita. Šo parametru izmanto, lai sagrupētu viena artikula koda rēķina rindas. Šajā gadījumā jāsummē ir daudzuma lauks (items.quant)
Kārtot - sakārtot rindas noteiktā secībā. Norādiet vairākus, ar komatu atdalītus laukus, pēc kuriem sistēmai jāsakārto rindas.
Pievienot rindu - visai importa datu kopai galā tiek pievienota jauna rinda. Katrā no parametriem un vērtībām norādiet lauka nosaukumu un tam piešķiramo vērtību. Viens piemērs pielietojumam - šāda iespēja var tikt izmantota importējot ražojumus - kad ieimportētas visas izejmateriālu rindas, tad nepieciešama arī viena rinda ar saražotā artikula rindu un tā saražoto daudzumu.
Filtrēt - norādiet nosacījumu, kuram jāatbilst katrai rindai, lai tā tiktu paturēta. T.i. sistēma atstās tikai tās rindas, kurās izpildās nosacījums. Piemēram, importējot failu, kurā pirmajā rindā ir rindu virsraksti, šo lieko pirmo rindu var izfiltrēt ar nosacījumu : items.itemname!="Artikula nosaukums", pieņemot, ka artikula nosaukuma kolonnas virsraksts ir Artikula nosaukums
Meklēt avotā - meklēšana avotā var tikt izmantota divos gadījumos:
- XML faila lasīšanas gadījumā - tas var tikt pārskatīts norādot meklējamo adresi
- SQL bāzes pārmeklēšana ar kādu atrastu datu elementu
Uzstādīt lauku - norādiet kā izmainīt kādu kolonnas vērtību katrai rindai. Izteiksmē var norādīt jebkādu pieņemtu izteiksmi, tā var saturēt gan datu meklēšanu uzņēmuma datu bāzē, gan jebkāda veida izteiksmi balstītu uz jau atrastiem datiem.
Meklēt datubāzē - vienkāršotāks veids kā sameklēt nepieciešamā lauka vērtību, lai nav jāraksta meklēšanas formula. Norādiet meklējamo tabulu (parametrs "Meklēt tabulā") , pēc kuras kolonnas meklēt (parametrs "Meklēt indeksu") un kādu vērtību šajā kolonnā meklēt (parametrs "Ar vērtību"). Parametrā "Saglabāt laukā" norādiet importa ieraksta lauku, kurā saglabāt atrasto vērtību. Parametrā "Ieraksta lauku" norādiet, kuru atrastā ieraksta lauku saglabāt. Piemēram:
Meklēt tabulā : contacts.contacts
Meklēt indeksu : regnr
Ar vērtību : "400000001" (vai, piemēram, imported_regnr)
Saglabāt laukā: address
Ieraksta lauku: address1
ar šādiem parametriem sistēma atradīs kontaktu pēc reģistrācijas numura un tā pirmo adreses lauku ievietos importa datu ieraksta kolonnā ar nosaukumu 'address'
Konvertācija - importējot datus no citām sistēmām, parasti ir nepieciešama datu konvertācija. Viens variants kā konvertēt datus ir izmantojot konvertācijas tabulu iestatījumu. Norādiet importa datu lauku, kurā ir konvertējamie dati. Parametrā "Konvertācijas tabula" norādiet konvertācijas tabulas ieraksta kodu (izvēlieties no saraksta). Parametrā "Nav atrasts vērtība" norādiet vērtību, kuru ievietot, ja nav atrasts piemērots konvertējamais kods. Šādu konvertācijas mehānismu ir ērti izmantot, ja konvertējamo ierakstu tabulā nav jānorāda milzīgs daudzums datu un tie regulāri nemainās.
Pievienot rindas kopiju - Importa datu kopas beigās tiek pievienota rindas kopija. Katrā no parametriem norādiet lauku un tā vērtības noteikšanas izteiksmi, t.i. rindas kopijā visdrīzāk daļa no laukiem jāpārveido uz citu vērtību.
Pievienot rindu katrai rindai - katrai oriģinālajai datu kopas rindai tiek pievienota jauna rinda. Šajā gadījumā netiek likta kopija, bet gan tiek pievienota jauna tukša rinda. Izmantojiet parametru un vērtību laukus, lai katrai jauizveidotajai rindai piešķirtu kaut kādas vērtības. Izteiksmē var atsaukties uz laukiem, kas ir uzstādīti avota rindā. Katrai no jauna pievienotajai rindai tiek paturēta pazīme, ka tā ir 'mākslīgi' pievienota rinda. Šīs jaunpievienotās rindas netiek aiztiktas, ja atkārtoti tiek izsauktas darbības 'pievienot rindu katrai rindai'
Noņemt rindu pēc indeksa - izantojiet šo opciju, lai noņemtu rindas, kuras importa failos mēdz būt paskaidrojumu, virsrakstu vai kopsummu norādīšanai, ja šie dati nav nepieciešami. Vairākas rindas var norādīt to numurus atdalot ar komatu. Pirmā rinda sākas ar skaitītāju 0. Lai norādītu kādu n-to rindu no beigām, jālieto mīnusa zīmi rindas priekšā. Piemēram: 0,1,2,-1,-2,-3 noņems pirmās trīs un pēdējās trīs rindas no importa datiem.
Sadaļa Komentārs
Apraksts interfeisā - aizpildiet ar tekstu, kuru vēlaties uzrādīt lietotājam, kas veiks datu importu. Šis teksts tiks uzrādīts importa atlases logā. Šajā aprakstā var norādīt jebkuru noderīgu informāciju, piemēram, kur atrodami importējamie faili, kādas darbības jāveic pēc importa utml.
XML
XML failu importa uzstādījumi jāveido norādot laukā Ceļš nepieciešamo datu 'adrese'. Adrese rakstāma ar slīpsvītrām atdalītu tagu secība, sākot ar pamata, saknes tagu.
Piemēram level1/level2/invoices/invoice/customer. Zemāk norādīts xml faila piemērs ar pietiekami sazarotu struktūru, apskatīsim piemērus, kā iegūt visus norādītos datus un pārveidotu tos par rēķiniem
XML struktūra var būt ļoti sazarota ar vairākos līmeņos ieliktiem sarakstiem. Ievadot adreses parametru ir obligāti jānorāda kurā posmā ir jāsagaida sazarojums apakškokos. Attēlā redzamajā piemērā ir zem taga invoices ir vairāki rēķinu ieraksti invoice. Bet tajā pat piemērā redzams, ka level1 apakšstruktūra arī ir saraksts ar vairākiem level2 ierakstiem. Šādu xml struktūru ar adresi
level1/level2/invoices/invoice/customer
atradīs tika pirmo klienta ierakstu. Lai imports pārbauda arī citus sarakstā iekļautos rēķinus, adresē jānorāda kurā adresē jāpārmeklē viss saraksts ar kvadrāt iekavu [] palīdzību. Attēlā redzamajā piemērā abus invoices rēķinus varētu nolasīt ar adresi
level1/level2/invoices/invoice[]/customer
Saraksta struktūra ir arī līmenī level2. Lai iekļautu informāciju arī no citiem level2 atzariem adrese būtu jāraksta sekojoši
level1/level2[]/invoices/invoice[]/customer
Lai iegūtu blakus pieejamos datus par rēķinu, ne tikai klienta kodu, tad adrešu sākuma daļai ir jāsakrīt, lai sistēma ir informēta, ka šīs kolonnas jāsaliek vienā rindā. Piemēram, mums ir nepieciešams pie rēķina iegūt arī zem level2 atribūta testid ievadīto vērtību kā atsauksmes lauku. Tādā gadījumā ievadītie lauki būtu jāatrod ar šādu iestatījumu:
Šādi sistēma atrod sākotnējo sakrītošo daļu 'level1/level2[]' un tādējādi visas kolonnas, kas atrodas šajos sarakstos tiek liktas kā vienas rindas dati, t.i. katram atrastajam klienta rēķinam tiek pievienots arī lauks testid. Šo uzstādījumu varam turpināt iekļaujot pārējos datus.
Šādu failu importējot ar šādu uzstādījumu iegūstam sekojošu importa datu ierakstu rindu sarakstu
šajā gadījumā sistēma atrod, ka zem Invoice[] atrodami vairāki item rindu ieraksti, tādēļ katra rēķina rinda tiek daudzkāršota priekš katra artikula. Šajā piemērā izmantojot unikalitātes lauku kā legalnr importēsim divus rēķinus, apvienotus pēc legalnr 1234 un 1235, katru ar divām artikulu rindām.
Šajā XML piemērā ir arī papildu rēķinu saraksts zem citas struktūras. Lai šos datus arī ielasītu jāveido jaunas rindas ar tam atbilstošām adresēm. Jāpiezīmē, ka alternatīvās struktūras rēķinu rindas jāsaglabā pagaidu laukos ar citu kodu, kuru vēlāk pēcapstrādē var salikt vienā laukā. Zemāk piemērs lauku uzstādījumam un pēcapstrādes sadaļai:
Pēcapstrāde:
Mēdz būt situācija, kad XML failā daļa datu ir jānolasa no kādas citas struktūras. Mūsu piemērā artikulu cenas glabājas atsevišķi no artikuliem. Gadījumā, ja artikula kods ir atrodams atribūtu sarakstā, tad mēs varam šo cenu atrast. Šāda piemeklēšana ir iespējama ar pēcapstrādes palīdzību. Zemāk pēcapstrāde ar datu atrašanu:
Šajā piemērā ir uzstādīta izteiksme, kas pasaka, kādā adresē ir atrodams artikula cenas info. Pieraksts veidots pēc XPath sintakses parauga (https://www.w3schools.com/xml/xpath_syntax.asp)
Cena artikulam 90005 tiek atrasta uzģenerējot šādu adreses lauku:
./level2/items/item[@itemcode='90005']/@price
CSV
CSV formāta importam ir iespēja norādīt arī papildu parametrus
Kodēšanas tabula - pēc noklusējuma Moneo importē utf8 formāta failus un tā tos mēģina atvērt. Vecākas sistēmas mēdz dot datus citos formātos. Šobrīd alternatīvi atbalstīts tiek arī latin1 formāts (der arī kā cp1257 formāta failiem).
CSV Atdalītājs - CSV (comma separated values) pēc noklusējuma pieņem komatu kā atdalošo simbolu, bet ar šo parametru varam noteikt, ka komata vietā tiek pieņemti tabulatori vai semikoli kā atdalošie simboli.
Kolonnas dati tiek norādīti ievadot kolonnas numuru, no kuras nepieciešami dati. Kolonnu numerācija sākas ar 1 un ir izvēlējama no saraksta.
Fixed Width
Fiksēta garuma importa datu norādīšanas sadaļa sakrīt ar CSV importa datu sadaļu. Papildu šiem parametriem parādās jauna sadaļa Datu formāts, kurā jānorāda kolonnu platumi un datu tipi:
Sākuma pozīcija - kurš simbols no rindas sākuma sāk lauku
Beigu pozīcija - lauka pēdējā simbola pozīcija sākot no rindas sākuma
Garums - simbolu skaits
XLS
Importa formāta iestatījumi ir identiski CSV lasīšanai. Excel formāta imports vienmēr lasīs pirmo darba lapu (worksheet)
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.