Apkalpošana pieejama ar pieslēgtu ražošanas plānošanas funkcionalitāti. Darbību plāna aprēķins ļauj izrēķināt optimālāko ražošanas darbību sākšanas secību, sakārtot to pa dienām, stundām un minūtēm. Ir virkne priekšnosacījumu, lai ražošanas plāns tiktu aprēķināts:
- par pamatu tiek ņemtas ražošanas darbības. Ražošanas modulī tiek uzskatīts, ka tieši darbība ir tas viens mazākais solis, kas veic konkrētu, izolētu, nedalāmu darbu, kuru ir vērts plānot. Ražošanas ieraksts sevī ietver vairākas darbības un tādēļ pats ražošanas ieraksts netiek plānots.
- katrai ražošanas darbībai jābūt zināmam tās plānotajam izpildes laikam. Ražošanas darbību izpildes laiks var būt manuāli ievadīts vai izrēķināts no izmantotajiem izejmateriāliem vai darba artikuliem.
- standarta darbībām ir jābūt piesaistītām pie darba centriem. Katram darba centram jābūt norādītam tā standarta darba laikam.
Atlases logs
Parametri - norādi ražošanas parametru ieraksta kodu. Ražošanas plāna parametru ieraksts definē algoritma noteikumus - kuras katras ražošanas darbības pazīmes jāizmanto kā primārās plānošanas secības noteikšanā.
Plānošanas bāzes datums un Plānošanas bāzes laiks - datums un laiks, ar kuru jāsāk ievietot darbības plānā. Situācijā, kad vakarā tiek aprēķinam ražošanas plānu, tā sākums jāuzstāda uz nākamās dienas rītu, kad plānota maiņas sākšana
Palielināt plānošanas ciklu - Ar šo izvēles rūtiņu atzīmētu, katra darbībā, kura piedalās plānošanas grafika aprēķinā, palielinās tās plānošanas cikla skaitītājs. Cikla skaitītājs uzskaita cik reizes plānošanā šī darbība ir piedalījusies. Šo plānošanas ciklu var uzstādīt kā augstākas prioritātes pazīmi darbībai, lai darbības ar lielāku ciklu skaitu iegūst augstāku prioritāti.
Veidot uzdevumus pirmajai plāna dienai - atzīmējiet šo izvēles rūtiņu, lai ieplānotie darbi tiktu ievietoti ražošanas uzdevumos, sadalīti pa standarta darbībām.
Pārbaudes plāns - atzīmējiet šo izvēles rūtiņu, lai plāna rezultāts tiktu parādīts uz ekrāna kā datumu izmaiņas pret aktuālo plānu. Izmaiņas netiks saglabātas datu bāzē. Šādu pārbaudes plānu ir vērts palaist, kad tiek veiktas izmaiņas ražošanas plāna parametra ierakstā - ar tā palīdzību var izsecināt izmainīto parametru ietekmi uz esošo plānu un atrast labāko prioritāšu kombināciju.
Aprēķina darbības princips
Ir svarīgi paturēt prātā aprēķina algoritmu, lai iegūtu izpratni par šīs apkalpošanas izvēlētajiem datumiem un laikiem.
- Pirmais lielais apkalpošana veicamais solis ir izveidot pilnu saistīto darbību koku sarakstu. Ar saistīto darbību koku tiek saprasts visu to darbību struktūru, kuras ir saistītas ar kopēju ražošanas ierakstu. Tālāk klāt tiek liktas tās darbības, kuras ir saistītas caur apakšpasūtījumu vai virspasūtījumu attiecībām. Papildu tam tiek skatīti arī grupējošie apakšuzdevumi, t.i. optimizācijas, kurās darbības tiek savienotas kopā, jo ir plānots tās darīt secīgi vienā piegājienā.
- Katram atrastajam kokam tiek aprēķināta tā kopējā parametru vērtība attiecībā pret citiem kokiem. Šie parametri ir kopējais koka ilgums, prioritāte, nepieciešamie beigu termiņi (un beigu termiņu tuvums šodienai), utml. Katra parametra svars/rādītājs tiek pielāgots (samazināts vai palielināts) balstoties uz ražošanas plāna parametru ierakstā norādītajiem parametru svarīguma rādītājiem. Balstoties uz šiem svariem, sistēma var iegūt secību, kādā katrs no darbību kokiem ir jāievieto ražošanas plānā.
- Koka ievietošana plānā vispirms tiek veikta atrodot vēlāko izpildāmo darbību ar agrāko termiņu. Ievietošana tiek veikta no termiņa beigām atpakaļ uz sākumu. T.i. vispirms tiek ieplānota pēdējā darbība. Ja koka ievietošanā tiek konstatēts, ka plāns aiziet uz pagātni, t.i. tas nav izpildāms laicīgi, tad sistēma apgriež koka plānošanas secību otrādi - vispirms ieplāno pirmo darbību sākot ar agrāko iespējamo laiku un tad iet uz priekšu līdz ieplānotas visas darbības.
- Jebkura atzara laiki tiek "savilkti" pēc iespējas tuvāk, lai neveidojas lielas pauzes starp dažādu atzaru pabeigšanas laikiem. Piemēram, izstrādājuma izveidei nepieciešamas 10 dažādas detaļas, bet tikai vienai no tām izpildes laiks ir 20 dienas, pārējām tas ir 2 dienas. Šādā variantā sistēma pievilks ātro darbību izpildi tuvāk brīdim, kad pabeigsies ilgi izstrādājamā detaļa, lai tās pārējās detaļas nestāv noliktavā 18 dienas gaidot, kamēr tiks izpildīta ilgā detaļa.
- Katrā ražošanas darbībā ievietojas arī daļa informācijas, kas kalpoja par pamatu secības izvēlei. Tā ir:
- Grupas ID - sagrupēto darbību kopējais ID. Ar šo var atrast visas tās darbības, kuras ir plānotas kopā.
- Ievietošanas secība - kurā kokā pēc kārtas bija šī darbība.
- Plānošanas dati - informācija par ierobežojumiem, kuri nospēlēja nozīmīgu lomu novirzei no optimālām izvēlēm. Tas galvenokārt ir noliktavas atlikuma ietekme uz plānu.
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.