MONEO galvenie iestatījumi > Ražošanas parametri
Sadaļa Ražošanas pasūtījumi
Veidot ražošanas pasūtījumus
Iestati noteikumus kā sistēma veidos Ražošanas pasūtījumus.
Ražošanas pasūtījumi no apstiprinātiem Klientu pasūtījumiem:
- Neveidot - netiks veidoti ražošanas pasūtījumi no apstiprinātiem Klientu pasūtījumiem.
- Veidot ražošanas pasūtījumu katrai klientu pasūtījuma rindai - sistēma automātiski izveidos ražošanas pasūtījumu katrai klientu pasūtījumu rindai. Šo opciju izmanto, ja klientu pasūtījumā vai piedāvājumā ir veiktas Specifikācijas izmaiņas (cenu aprēķins), tādā gadījumā klientu pasūtījumā var būt vienādi artikuli bet ar dažādām Specifikācijām un katrai no tām tiks veidots savs Ražošanas pasūtījums.
- Veidot ražošanas pasūtījumu katrai klientu pasūtījuma preču vienībai - atsevišķi Ražošanas pasūtījumi katrai pasūtītai vienībai.
- Veidot vienu ražošanas pasūtījumu uz visu klientu pasūtījumu - vienam klientu pasūtījumam veidos vienu Ražošanas pasūtījumu ar visiem artikuliem.
- Veidot apstiprinātus Ražošanas pasūtījumus - ja aktivizē šo iespēju, tad automātiski izveidotie Ražošanas pasūtījumi būs uzreiz Apstiprināti
- Pārrēķināt apstiprinātus ražošanas pasūtījumus, kad apstiprina klientu pasūtījumu -
- Pārrēķināt apstiprinātus ražošanas pasūtījumus, kad apstiprina iekšējo ražošanas pasūtījumu -
Klientu pasūtījuma kontrole
- Neļaut apstiprināt klientu pasūtījumu ar artikuliem bez specifikācijas - ieteicams aktivizēt, lai sistēma neļautu apstiprināt Klientu pasūtījumus, kuros ir artikuli bez Specifikācijām, lai ražošanas procesā nerastos situācija, ka nav informācijas par ražošanas komponentēm.
- Ja kontrole ir ieslēgta, norādi Artikulu grupu un/vai Artikulu klasi. Šīs klases / grupas artikuli tiks kontrolēti (vai tiem ir Specifikācija).
Ražošanas apakšpasūtījumi
Ierakstu veidošana
- Neveidot - ražošanas pasūtījumiem, kuriem ir ražojama izejviela netiks automātiski veidots ražošanas apakšpasūtījums.
- Veidot apakšpasūtījumus no apstiprinātiem ražošanas pasūtījumiem - ražošanas pasūtījumiem, kuriem ir kāda ražojama izejviela tiks izveidots tieši piesaistīts apakšpasūtījums, kad virspasūtījums tiks apstiprināts.
- Veidot apakšpasūtījumus no apstiprinātiem un sagatavotiem ražošanas pasūtījumiem - ražojamām izejvielām tiks izveidots apakšpasūtījums uzreiz pie ieraksta saglabāšanas. Šī opcija nodrošina visa ražojamo artikulu koka izveidi jau pie virspasūtījuma saglabāšanas. Šajā gadījumā jāuzmanās no izmaiņām virspasūtījumā - daudzuma izmaiņas pieprasītu mainīt arī apakšpasūtījumu daudzumu. Iespējams šī opcija jādarbina kopā ar izvēles rūtiņu Pārrēķināt apstiprinātus apakšpasūtījumus un/vai Automātiska apakšpasūtījumu hierarhijas uzturēšana.
- Veidot apstiprinātus apakšpasūtījumus no apstiprinātiem ražošanas pasūtījumiem - otrās un trešās opcijas kombinācija - apstiprinot virspasūtījumu, tiek ģenerēti arī apstiprināti apakšpasūtījumi. Ar šo tiek pieņemts, ka ražojumā apstiprinot gala izstrādājumu, arī detaļas automātiski ir apstiprināmas. Šo opciju mēdz lietot kopā ar kādu specifisku apstiprināšanas ierobežojumu, piemēram zemāka līmeņa ražošanas pasūtījums apstiprinās tikai pie optimizācijas saņemšanas un tādējādi aptur tālāku (zemāku) līmeņu ģenerēšanu kamēr nav saņemta optimizācija.
Citas izvēles opcijas
- Pārsūtīt klientu pasūtījuma numuru - no virspasūtījuma uz tieši piesaistītu apakšpasūtījumu tiks pārnests klientu pasūtījums. Visbiežāk ražošanas apakšizstrādājumu līmenī klientu pasūtījuma numurs ir traucējoša vai slēpjama informācija. Tomēr dažos procesos klientu pasūtījuma vai klienta informācija tiek izmantota optimizēšanā (grupēšanā) un plānošanā.
- Pārrēķināt apstiprinātus apakšpasūtījumus - ja virspasūtījumam ir apstiprināts apakšpasūtījums, tad pēc noklusējuma, izmaiņas virspasūtījumā vairs neatspoguļosies apakšpasūtījumā, piemēram, mainot nepieciešamās detaļas dauduzmu, tas nemainīs apakšpasūtījuma daudzumu. Tiek pieņemts, ka apstiprināts apakšpasūtījums jau ir ielikts plānā un nevar tikt vairs mainīts. Ja izmaiņas tomēr ir nepieciešams atspoguļot apakšpasūtījumā arī pēc tā apstiprināšanas, tad atzīmējiet šo izvēles rūtīnu.
- Automātiska apakšpasūtījumu hierarhijas uzturēšana - ļauj dinamiskāk mainīt prasītos ražošanas daudzumus apakšpasūtījumā. Ražošanas pasūtījuma rindā ir kolonna Materiālu izvēle, kurā var norādīt opciju No noliktavas. Šādi var noteikt, ka daļa no prasītajām komponentēm nav jāpieprasa uz ražošanu, bet var tikt ņemta no nolitkavas. Ieslēdzot hierarhijas opciju, sistēma šo materiālu izvēles kolonnu uzturēs automātiski. Piemēram, detaļas ražotājs var pieņemt lēmumu, ka viņš saražos mazāku apjomu nekā prasīts, jo ir jau ieplānota cita ražošana detaļai uz noliktavu. Šādas izmaiņas varētu būt jāatspoguļo virspasūtījumā noņemto daudzumu atzīmējot kā "No noliktavas", t.i. virspasūtījums tiek informēts, ka daļa no detaļas tiks ņemta no noliktavas. Arī virspasūtījuma līmenī izstrādājuma pārvaldītājs var pieņemt lēmumu, ka daļu no detaļām nevajadzēs vairs ražot, bet varēs paņemt no noliktavas, šo dauzdumu atdalot uz "No noliktavas" , ar šo izmaiņu apakšpasūtījumā tiks samazināts prasītais daudzums.
Ražošanas pasūtījuma artikuli
- Ražošanas pasūtījumā oriģinālais artikula nosaukums - ievadot klientu pasūtījumu, klientam mēdz tikt veidots viņam specifisks artikula nosaukums, iespējams iekļaujot specifisku zīmola informāciju vai iekļaujot tekstu citā valodā. Ražošanas darbiniekiem šī informācija būtu traucējoša, tādēļ pēc noklusējuma, artikula nosaukums uz ražošanu tiek pieprasīts tāds, kāds tas ir artikula ierakstā nevis klientu pasūtījumā. Tomēr ir situācijas, kad artikula nosaukums iekļauj arī kādu nelielu specifiku, kas jāzin arī ražošanas darbiniekiem un ir nepieciešams, lai ražošanas pasūtījumā lauks "nosaukums" satur šo informāciju. Ieķesējiet šo izvēles rūtiņu, ja vēlaties, lai artikula nosaukums no klientu pasūtījuma pāriet uz ražošanas pasūtījumu.
- Rindās patiesais daudzums - ražošanas pasūtījums, ražojums un ražošanas darbības daudzumu artikulu apakštabulā var atspoguļot divējādi - rādot vienas vienības specifikāciju (attiecīgā izvēles opcija nav izvēlēta) vai rādīt šo specifikāciju reizinot ar prasīto daudzumu (šī izvēles opcija ir izvēlēta). Ja artikulu daudzumi tiks regulāri mainīti vai izmantojat partijas numuru uzskaiti izejvielām, tad ieslēdziet šo opciju, lai visu nepieciešamo informāciju var ērti ievadīt.
Cenas aprēķins no klientu pasūtījuma
- Izmantot cenas aprēķina artikulus, kad iespējams - ražošanas pasūtījums, kas ģenerēts pa tiešo no klientu pasūtījuma izmantos artikula noklusējuma specifikāciju, lai ievietotu ražošanas pasūtījumam nepieciešamos izejmateriālus. Vienlaicīgi, pārdodamam artikulam ir iespējams uzstādīt, lai tā specifikācijas saturs ievietojas klientu pasūtījuma cenas aprēķina sadaļā. Šī cenas aprēķina sadaļa var tikt izmantota, lai mainītu plānoto detaļu/izejmateriālu sarakstu un daudzumu. Ar šo izvēles opciju ieslēgtu, sistēma vienmēr pārbaudīs, vai klientu pasūtījumā ražojamam artikulam bija aizpildīta cenas aprēķina tabula un to atrodot, artikuli tiks ņemti no tās nevis no noklusējuma speicifikācijas.
- Ignorēt cenas aprēķinu - atzīmējiet šo opciju, ja augstāk minētā funkcionalitāte nav vēlama un cenas aprēķins tiek izmantots tikai pārdošanas aprēķiniem un nekādā veidā neietekmē ražošanas procesu.
Ražošanas pasūtījuma statuss
Ražošanas pasūtījuma statuss no ražošanas
- Atzīmēt kā pabeigtu, kad viss daudzums saražots, ignorēt brāķa daudzumu - Ražošanas pasūtījumam automātiski uzstādīsies statuss "Pabeigts", kad viss prasītais daudzums ir saražots.
- Atzīmēt kā pabeigtu, kad viss daudzums saražots, slēgt, ja rezultāts ir brāķis - Ražošanas pasūtījumam automātiski uzstādīsies statuss "Pabeigts", kad viss prasītais daudzums ir apstrādāts, tas var nebūt saražots - iespējams daļa ir brāķēta. Šī opcija nepieciešama gadījumam, kad komponenšu ražošanai tiks veidoti jauni ražošanas pasūtījumi, ja vecie pasūtījumi nav visu vajadzību izpildījuši. Tas var noderēt arī situācijā, kad ražošanas pasūtījums jau ietver paredzamo brāķa procentu un līdz ar to nav obligāti nepieciešams saražot pilnīgi visu prasīto.
Citi parametri
Artikula parametri
- Neatļaut artikulam specifikāciju ar atšķirīgu saražoto artikulu - šī opcija uzstāda aizliegumu - artikulam nebūs iespējams piesaistīt tādu specifikāciju, kuras izejošais artikuls nesakrīt ar esošo artikulu.
- Pārbaudīt vai saražotajam artikulam ir noklusējuma specifikācija - veidojot jaunu specifikāciju sistēma veiks pārbaudi, vai saražotajam artikulam šajā specifikācijā ir artikula kartiņā norādīta noklusējuma specifikācija. Dažkārt lietotāji veidojot jaunus artikulus un specifikācijas aizmirst, ka artikulam ir jāpiesaista tā noklusējuma specifikācija, lai artikuls tiktu uzskatīts par ražojamu. Šī izvēles opcija aktivizē jautājuma dialoga logu, kas jautā lietotājam vai šo specifikāciju uzstādīt kā noklusējuma.
Sadaļa Ražojumi
Veidot ražojumus
Ražojums no ražošanas pasūtījuma
Ražošanas pasūtījuma izpilde tiek veikta veidojot ražošanas ierakstus no ražošanas pasūtījumiem, jo ražojums ir tas ieraksts, kas veiks noliktavas izmaiņas un veidos finanšu grāmatojumus. Ar šo iestatījumu tiek noteikts, vai ražošanas pasūtījums lietotājam jāveido manuāli, vai tas veidojas automātiski noteikta statusa ražošanas pasūtījumiem.
- Izveidots manuāli - ražošanas ieraksts lietotājam jāveido manuāli caur trīspunktes opciju ražošanas pasūtījumā. Tāpat tie veidojas ja ražošanas pasūtijums tiek ievietots ražošanas uzdevumā.
- Veidot automātiski no apstiprinātiem ražošanas pasūtījumiem - apstiprinot ražošanas pasūtījumu, automātiski tiek veidots ražošanas ieraksts.
- Veidot automātiski no izveidotiem ražošanas pasūtījumiem - pie pirmās ražošanas pasūtījuma saglabāšanas automātiski izveidojas ražojums.
- Ražojuma plānošana nepieciešama, lai apstiprinātu ražošanas pasūtījumu - sistēma veidos ražošanas ierakstus gan pie apstiprināta, gan izveidota ražošanas pasūtījuma ieraksta. Atšķirībā no iepriekšējām opcijām, šī opcija ražošanas apakšpasūtījumam ģenerēties no ražošanas darbībās norādītajiem daudzumiem un artikuliem. Šāda rīcība nepieciešama gadījumos, kad ražošanas darbībās pirms to apstiprināšanas tiek veiktas kaut kādas izmaiņas materiālu sarakstā, lai atspoguļotu plānoto materiāla izlietojumu.
Ražojumi no nosūtīšanas
Nosūtīšanas ierakstā ir trīspunktes opcija "Grāmatot ražošanas ierakstus". Šī opcija sameklē nosūtīšanā norādīto klientu pasūtījumu ģenerētos ražošanas pasūtījumus. Tā ļauj uzģenerēt ražošanas ierakstus šiem pasūtījumiem un nepieciešamības gadījumā grāmatot arī tos un grāmatot arī nosūtīšanu.
- Ļaut veidot ražojumus - nosūtīšanas trīspunktes opcija tikai izveidos ražošanas ierakstus. Tie tiks pievienoti pie nosūtīšanas un ļauj caurskatīt tur ietverto informāciju pirms grāmatošanas.
- Izveidot un grāmatot ražojumus - nosūtīšanas grīspunktes opcija mēģinās veidot un grāmatot ražošanas ierakstus. Ja ieraksts neiegrāmatojas, uz ekrāna tiek parādīts kļūdas paziņojums un kļūdainos ierakstus caur piesaistnēm var atrast, izlabot un grāmatot.
- Grāmatot ražojumus un nosūtīšanu - papildu iepriekš minētjai opcijai, sistēma mēģina arī grāmatot nosūtīšanu, ja ražojumi ir veiksmīgi iegrāmatojušies.
Ražojumu pārvaldība
- Veidot ražošanas darbības no apstiprinātiem ražojumiem - ja ražošanas ierakstam piesaistīts maršruts, tad šis ražojums pats noliktavas operācijas un grāmatojumus neveidos. Šo lomu uzņemsies ražošanas darbības. Lai ražošanas darbības uzģenerētos pie rāzošanas ieraksta apstiprināšanas, jāatzīmē šī izvēles opcija.
- Pieprasīt daudzumu ražošanas ierakstā - dažādos ražošanas procesos mēdz būt dažādas prasības pret to, vai ir atļauts saglabāt ražošanas ierakstu ar 0 daudzumu. Pēc noklusējuma tas ir atļauts, bet atzīmējot šo izvēles rūtiņu, sistēma pieprasīs ievadīt daudzumu ražojumā.
- Piesaistīt ražojumus ražošanas pasūtījumiem automātiski - ražošanas procesā, kur ražošanas pasūtījumi tiek veidoti kā plāns uz noteiktiem laika periodiem, ražojumus veidojošie darbinieki nestrādā pa tiešo ar ražošanas pasūtījumiem. Ražošanas darbinieks tikai ievada ražošanas ierakstus pa tiešo ražojumu tabulā. Lai sistēma ļautu ērtāk izsekot, vai ražojumi izpilda plānu, var ieslēgt šo izvēles rūtiņu - tā automātiski sameklēs attiecīgajā dienā brīvu saražotā artikula ražošanas pasūtījumu un šo ražojumu automātiski piesaistīs ražošanas pasūtījumam.
- Aktivitāšu tipu grupa ražošanas pašizmaksai - norādiet aktivitāšu tipu grupu, kas tiks izmantota aktivitātēs norādītā laika aprēķinam un attiecīgi no tā - ražojuma darba pašizmaksas noteikšanai. Šī funkcionalitāte ļauj darbiniekiem vadīt aktivitātes tajās norādot ražošanas ierakstu, darīto darbu un darba artikulu (artikuls ir obligāts). Pie ražošanas ieraksta saglabāšanas (vai pabeigšanas) sistēma sameklēs šīs aktivitātes, to artikulus un stundu skaitu. Šie dati par katru aktivitāti tiks ievietoti ražošanas ierakstā kā jaunas rindas ar tiem artikulu kodiem, kas norādīti aktivitātē. Attiecīgajā rindā tiks saglabāta arī atsauce uz aktivitāti, no kuras informācija ir iegūta. Aktivitātes var veidot divos veidos:
- no ražošanas ieraksta piesaistēm izvēloties labo peles pogas opciju "Veidot aktivitāti"
- izmatojot logu 'aktivitāšu ievade', norādot laukā Tabula 'prod.productions' un laukā Numurs izvēloties piesaistāmo ražošanas ierakstu.
Ražošanas pašizmaksas aprēķins
- Pašizmaksa no artikula, ja norādīta - saražoto artikulu pašizmaksa parasti tiek aprēķināta kā visu izmantoto materiālu un darbu pašizmaksas summa. Ir gadījumi, kad saražotā artikula pašizmaksa tiek vadības līmenī periodiski noteikta. Piemēram, procesu ražošanas shēmā, kad izejvielas nav tieši sasaistāmas ar izstrādājumu, saražotajam artikulam tiek noteikta pašizmaksas norma un katru mēnesi tā tiek artikula ierakstā aprēķināta un ievietota. Šajā gadījumā saražojot šo artikulu, tas noliktavā saņemsies par artikulā norādīto pašizmaksu nevis izejmateriālu pašizmaksas summ
Vairāki izejošie artikuli vienā ražojumā
Šajā gadījumā pašizmaksa starp saražotajiem artikuliem tiek sadalīta izmantojot lauku "Relatīvā pašizmaksa" ražojuma ierakstā. "Relatīvā pašizmaksa" nosaka proporciju, kāda ir sagaidīta starp katru no rindām. Piemēram divām rindām - 1 un 2 kā koeficienti noteiks ka kopējā pašizmaksa 900 EUR tiks sadalīta pa 300 un 600 EUR daļām. Zemāk norādītās opcijas ļauj noteikt, kas tiek izmantots par pamatu proporcijas sadalei. - Proporcija pēc summas - Par pamatu tiek ņemta kopējā summa un sadalīta attiecīgi katras rindas "relatīvā pašizmaksa" vērtībai. Saražotais rindas daudzums netiek ņemts vērā.
Divi izejošie artikuli:- Artikuls A, relatīvā pašizmaksa: 1, daudzums: 1. Rezultātā rindas summa būs 300 EUR. Vienības pašizmaksa 300.
- Artikuls B, relatīvā pašizmaksa: 2, daudzums: 10. Rezultātā rindas summa būs 600 EUR. Vienības pašizmaksa 60.
Tātad rindu summu savstarpējā proporcija 300 pret 600 ir 1 : 2.
- Proporcija pēc rindas cenas (katra proporcija tiek reizināta ar daudzumu) - Katras rindas "relatīvā pašizmaksa" tiek reizināta ar attiecīgās rindas daudzumu, tādējādi tiek panākts, ka gala noteiktā pašizmaksa veidos proporciju nevis starp vairāku rindu summām, bet gan starp vairāku rindu cenām.
Divi izejošie artikuli:- Artikuls A, relatīvā pašizmaksa: 1, daudzums: 1. Rezultātā rindas summa būs 47,61 EUR. Vienības pašizmaksa 47,61.
- Artikuls B, relatīvā pašizmaksa: 2, daudzums: 10. Rezultātā rindas summa būs 952,39 EUR. Vienības pašizmaksa 95,22.
Tātad rindu vienības cenu savstarpējā proporcija 47,61 pret 95,22 ir 1 : 2.
Aizpildīt maiņas info ražojumā
Jebkuru ražošanas ierakstu var piesaistīt konkrētai maiņai, kas šo ražojumu veic vai veiks. Dažkārt to nosaka ražošanas vadītājs, manuāli norādot ražošanas maiņu ražošanas ierakstā. Ir situācijas, kad maiņa var aizpildīties automātiski atkarībā no pulksteņa laika, kad ražošanas ieraksts tiek veidots vai grāmatots.
- Manuāli - maiņas informācija jāievada manuāli
- Automātiski izveidojot - veidojot ražošanas ierakstu, maiņa tiek ievietota izveides brīdī. Šāds uzstādījums nepieciešams gadījumos, kad ceha darbinieki paši veido ražošanas ierakstus un līdz ar to ieraksta izveides laiks ļauj piesaistīt maiņas laikam.
- Automātiski apstiprinot - maiņa tiek ievietota ieraksta pabeigšanas brīdī. Šāds uzstādījums nepieciešams gadījumos, kad ražošanas ieraksti tiek laicīgi sagatavoti. Ražojumu pabeidz ceha darbinieks un tā pabeigšanas laiks ir piesienams pie darbinieka maiņas. Pabeigšanas laiks var nebūt drošs variants gadījumos, kad ar ierakstiem strādā ceha darbinieki - bieži ceha darbiniekiem nav tiesības grāmatot ražošanas ierakstu, bet gan tikai to aizpildīt, bet pabeigšanu veic grāmatvedības darbinieki jau citas maiņas laikā, kas nojauc piesaisti pie darbinieka maiņas.
Daudzuma avota prioritāte
- No ražojuma uz ražošanas uzdevumu - ražošanas ierakstā esošais daudzums ir ar augstāku prioritāti. Ražošanas uzdevumā šajā gadījumā nav atļauts mainīt plānoto daudzumu - ir jāražot tāds daudzums, kas iepriekš bija norādīts ražošanas ierakstā. Slēdzot ražošanas ierakstu, tā slēgšanas statuss tiks uzstādīts uzdevumā un šis daudzums vairs nav jāražo.
- No ražošanas uzdevuma uz ražojumu - ražošanas uzdevumā ir atļauts mainīt plānoto daudzumu. Šādas daudzuma izmaiņas tiek uzstādītas arī ražošanas ierakstā. Ja plānotais daudzums tiek samazināts mazāks nekā bija ražojumā, tad ražojuma daudzums tiek samazināts un atlikušais daudzums tiek ielikts jaunā ražošanas ierakstā (ārpus šī uzdevuma). Ja daudzums tiek palielināts, tad piesaistītajā ražošanas ierakstā daudzums arī tiek palielināts, paralēli tiek sameklēts kāds brīvs ražošanas ieraksts, tas samazināts par tik, cik palielinājies sākotnējais ražojums. Ja gala rezultātā papildu ražojums vairs nav nepieciešams, tad tas tiek dzēsts.
Sadaļa Uzdevumi
Ražošanas uzdevumi
Atzīmēt rindu kā padarītu ražošanas uzdevumā
Ražošanas uzdevuma pirmās sadaļas rindas ir tās, kuras jāpabeidz. Katrā ir dots plānotais daudzums. Rindas pabeigšana notiek ievadot faktisko daudzumu un darbinieku. Pēc šīs darbības informācija par darbinieku un daudzumu tiek pārnesta uz sadaļu "pabeigts" ar ievadītajiem datiem kā arī ar pabeigšanas laiku un datumu. Ar šo iestatījumu var atzīmēt, kā lietototājam ērtāk atzīmēt pabeigšanas faktu:
- Pēc darbinieka un daudzuma ievades - ievadot darbinieku un daudzumu, pēc lauka pamešanas sistēma uzreiz ievadīto informāciju pārnes uz pabeigto sadaļu un iztukšo tikko ievadītos laukus. Šādi ērti strādāt, ja ir viennozīmīgi skaidri ievadāmie dati un tie neprasa detalizētu pārlūkošanu.
- Kad saglabā rindām ar ievadītu darbinieku un daudzumu - ar šo opciju minētā darbība tiek veikta pie ieraksta saglabāšanas. Šāda opcija ļauj pārskatīt visus ievadītos pabeigtības datus un kad gūta pārliecība par to pareizību, spiest pogu "Saglabāt". Tikai tad visi ievadītie dati pārnesās uz pabeigto darbu sadaļu un ievadītie dati iztukšojas no uzdevumu sadaļas.
Ražošanas uzdevumu darbības
- Slēgt ražošanas uzdevumu, kad visi daudzumi pabeigti - atzīmējiet šo opciju, lai uzdevuma statuss uzstādītos kā slēgts, tiklīdz visi daudzumi ir pabeigti. Uzdevumu jebkurā gadījumā var slēgt arī manuāli, bet šāda opcija ļauj automātiski nodalīt vēl nepabeigtos no pabeigtajiem uzdevumiem.
- Slēgt ražojumu, kad ražošanas uzdevuma rinda ir pabeigta - uzdevuma rindā norādot rindas statusu "Slēgts", piesaistītais ražošanas ieraksts tiks slēgts.
- Grāmatot ražošanas uzdevuma rindas, kurās ir norādīts izpildītais daudzums - pēc noklusējuma ražošanas uzdevumā padarītā darba aizpilde neveic noliktavas operācijas. Ražošanas uzdevumā pabeigtā daudzuma un darbinieka norādīšana tiek uzskatīta par ceha darbinieka uzdevumu (caur Moneo vai WEB saskarnēm) - šādā procesā netiek kontrolēti noliktavas atlikumi un cita veida validācija. To veic grāmatvedības darbinieks dienas laikā. Tomēr ir ražošanas procesi, kur saražotais artikuls ir nepieciešams uzreiz jau nākamajā procesā kā izejmateriāls ar savu partijas numuru un pašizmaksu. Tādā gadījumā ar šo opciju var uzstādīt, lai daudzuma un darbinieka ievade ražošanas uzdevumā uzreiz veic arī datu grāmatošanu un noliktavas operāciju izveidi. Pretējā gadījumā jāizmanto poga "Grāmatot".
- Atļaut pabeigtā daudzuma ievadi tikai apstiprinātiem ražošanas uzdevumiem - ražošanas uzdevumu var uzskatīt par izpildāmu gan statusā "Sagatavots", gan "Apstiprināts". Tomēr dažkārt uzdevumi tiek sagatavoti ilgāku laiku uz priekšu un ražošanas vadītāja uzdevums ir tos nodot uz izpildi. Tādā gadījumā ar šo izvēles rūtiņu var uzstādīt aizliegumu, ka darbinieki nevarēs strādāt ar uzdevumu, ja tas nav apstiprināts.
- Apturēt ražošanas darbības pie pēdējā brigādes dalībnieka izņemšanas - opcija, kuru izmanto WEB saskarnē darbā ar ražošanas darbībām un ražošanas komandām (brigādēm). Tīmekļa interfeisā brigādes vadītājam ir iespēja mainīt savu brigādes sastāvu. Gadījumā, kad brigadieris no darba centra izņēmis visus darba veicējus, sistēma var apturēt visu iesākto darbu laika uzskaiti, jo realitātē neviens šajā darba centrā vairs neveic darbu.
Ierobežojumi
- Uzdevuma secības lauks - norādiet tos ražošanas uzdevuma rindas laukus, pēc kuriem uzdevuma rindas būtu jāpārkārto pēc katrām izmaiņām. Uzdevuma rindām noteiktu secību noder noteikt gadījumos, kad šī secība nosaka darba izpildes kārtību. Tas var būt gan darāmo darbu plānotais sākuma datums, gan tehnoloģiskā procesa soļi noteiktā secībā.
- Neatļaut ražot vairāk kā prasīts ražošanas uzdevumā - pēc noklusējuma ceha darbiniekiem ir tiesības ievadīt lielāku daudzumu nekā prasīts uzdevumā. Ar šo opciju šādu rīcību var aizliegt.
Uzskaitīt ražošanas brigādes izmaiņas ar aktivitātes tipu
Moneo tīmekļa saskarnē ir iespējams veikt ražošanas procesa vadību ceha līmenī. Ceha darbinieki var gan skatīt savus darbus, tos sākt, pabeigt un skatīt saistīto ar tehnoloģisko procesu saistīto informāciju. Viena no darbībām ir arī piesaistītās brigādes pārvaldība. Brigadierim ir iespēja pievienot un noņemt darbiniekus no savas brigādes. Tas ļauj precīzi uzskaitīt katram darbam katrā mirklī piesaistītos cilvēkus un tādējādi iegūt cilvēku nodarbinātību pa dažādajiem darbiem. No šīs informācijas var iegūt izmaksu sadalījumu pa projektiem/klientiem utml. Darbinieku piesaiste un atsaiste no brigādes notiek ar aktivitāšu palīdzību. Katru reizi, kad brigadieris pievieno vai noņem darbinieku no brigādes, sistēma veido noteikta tipa aktivitātes ar šo pievienoto darbinieku. Dienas beigās šīs aktivitātes tiek izmantots, lai uzģenerētu patēriņa grafiku un patērētā laika sadalījumu pa darbiem.
Darbinieka pievienošana - norādiet aktivitātes tipu tai aktivitātei, kas uzrādīs darbinieka pievienošanu brigādei.
Noņemts darbinieks - norādiet aktivitātes tipu tai aktivitātei, kas uzrādīs darbinieka noņemšanu no brigādes.
Noliktavas iekšējie pasūtījumi
Grupēšanas lauks ģenerējot noliktavas iekšējos pasūtījumus - apkalpošana "Veidot iekšējos pasūtījumus no ražošanas uzdevuma" veido iekšējos pasūtījumus sadalītus pa noliktavām. Dažkārt iekšējie pasūtījumi jāsadala pēc vēl kāda papildu parametra, piemēram, artikula grupas. Norādiet šeit lauku no ražošanas uzdevuma rindas, pēc kura papildu grupēt iekšējos pasūtijumus.
Ražošanas uzdevuma pabeigšana
Ražošanas uzdevuma ātrākai pabeigšanai var izmantot ieraksta trīspunktē pieejamo opciju "Pabeigt uzdevumu". Pēc noklusējuma šī opcija visās uzdevuma rindās ievieto plānoto daudzumu kā pabeigto daudzumu un ieraksta galvenes darbinieka kodu ieliek visās rindās kā izpildītāju.
- Ievietot darbinieku ražošanas uzdevuma galvenē - gadījumos, kad ieraksta galvenē nav darbinieks, uzstādiet šo izvēles rūtiņu, lai ieraksta galvenē sistēma vispirms uzstāda to darbinieka kodu, kurš izsauc šo pabeigšanas opciju.
- Ievietot darbinieku ražošanas uzdevuma rindās - var būt gadījumi, kad ieraksta rindās jau ievietots kāds darbinieks, bet pabeidzējam nepieciešams uzstādīt sevi kā uzdevuma izpildītāju. Uzstādiet šo izvēles rūtiņu, lai ieraksta galvenes darbinieka kodam ir augstāka prioritāte izpildītāja uzstādīšanā nekā jau rindā ievadītais.
Sadaļa Noliktava
Partijas numuri
Ievietot partijas numurus materiāliem (nosaka kādā veidā tiks ņemti vērā partijas numuri izejvielām norakstot tās no noliktavas)
- Manuāli - partijas numuri būs jāievieto manuāli
- Grāmatojot, vecākais vispirms -
- Veidot no formulas - partijas numuri tiks ievietoti balstoties uz formulu, kas jāieraksta laukā Formula (f)
- Veidot kad - norādi kurā brīdī izmantot partijas numurus pie Ievietojot specifikācijas vai Saglabājot ierakstu.
- Vērtība noteikta ar formulu.
Ģenerēt partijas numurs saražotajiem artikuliem (nosaka kādā veidā tiks piešķirti partijas numuri gatavai produkcijai)
- Neģenerēt - partijas numuri gatavai produkcijai netiks piešķirti.
- No izejmateriālu partijas numuriem - saražotajam produktam sistēma pārbauda izejmateriālu partijas numurs. Tiek atrasts pirmais materiālu klasei atbilstošais artikuls un caurskatīti visi daudzumi un to partijas. Tās tiek piešķirtas pēc FIFO principa - pirmā atrastā partija aiziet pirmajam saražotajam artikulam.
- Materiālu klase - norādiet artikulu klasi, lai specificētu, kuru artikulu partijas numuri ir jāņem, ja ražojumā ir vairāki dažādi artikuli, no kuriem daļa nav jāizmanto šajā aprēķinā.
- Veidot no formulas - partijas numuri tiks piešķirti balstoties uz formulu, kas jāieraksta laukā Formula (f)
- Veidot kad - norādi kurā brīdī jāpiešķir partijas numurs gatavai produkcijai: pie Saglabā pasūtījumu vai Pabeidzot ražojumu.
- Derīgs līdz datums no izejvielu artikula - aktivizējot šo iespēju, gatavai produkcijai tiks piešķirts īsākais derīguma termiņš, kas ir sastāvā esošajām izejvielām.
Noliktavas darbības
Noliktavas kustība
- Pārvietot uz GP noliktavu - aktivizējot šo funkciju pēc Ražojuma pabeigšanas automātiski veidosies Noliktavas kustība pārvietojot gatavo preci no Ražošanas noliktavas uz Gatavās preces noliktavu.
- Pārvietot materiālus uz ražošanas noliktavu - aktivizējot šo funkciju apstiprinot Ražojumu automātiski veidosies Noliktavas kustība - nepieciešamās izejvielas tiks pārvietotas no Izejvielu noliktavas uz Ražošanas noliktavu.
Noliktava
- Ražošanas noliktava - norādi šeit noliktavas kodu, kurā tiek uzskaitīta visas izejvielas, kas tiek izmantotas uzsāktā un nepabeigtā ražošanas procesā.
- Gatavās produkcijas noliktava - norādi šeit noliktavas kodu, kurā tiek uzskaitīta gatavā (pārdošanai gatava) produkcija.
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.