Ražošanas specifikācija ir sastāvdaļu saraksts (recepte, jeb BOM (bill of materials)), kurā tiek apkopotas visas izejvielas (artikuli) un izstrādājumi (artikuli, kuri arī tiek ražoti), kas nepieciešami dotā produkta izgatavošanai, to daudzums, pašizmaksa.
Lai izveidotu jaunu Specifikāciju, rīkojies sekojoši:
- Modulis Ražošana > Specifikācijas > Jauns
- Laukā Kods - ieraksti specifikācijas kodu.
- Laukā Nosaukums - ieraksti gatavā produkta nosaukumu, mūsu gadījumā Darba galds. Ieteicams kodu un nosaukumu izmantot tādu kāds ir gatavās preces kods un nosaukums.
- Laukā Ražošanas klase - izvēlies no saraksta vajadzīgo klasi. Ražošanas klases atvieglo darbu Ražošanas pārvaldības moduli un formulu veidošanā. Parasti klase apvieno vienu Ražošanas iecirkni.
- Norakstīt materiālus Noliktavas norakstīšanās - atzīmējot šo rūtiņu, pabeigti Ražojuma ieraksti (kas veidoti no šīs Specifikācijas) nenoraksta izejvielas no noliktavas. Izejvielu norakstīšana notiek atsevišķi. Nepieciešams gadījumos, kad specifikācijas nenosaka 100% precīzu izejvielu daudzumu, piemēram pārtikas ražošanā - izmantoto izejvielu daudzums atkarīgs no izejvielu "kvalitātes". Dienas beigās ražošanas vai ceha vadītājs pārbauda normatīva uzģenerēto norakstīšanas ierakstu, veic vajadzīgās korekcijas pret faktiski izlietoto un tad tikai noraksta materiālus. Vienlaicīgi, saražotais produkts noliktavā ir ienācis jau ražojuma pabeigšanas brīdī.
- Laukā Ražojamais artikuls - automātiski tiks ievietots pārdošanas artikuls, kas atbilst šīs specifikācijas gatavajam produktam. Artikuls un tā daudzums jāievieto pirmajā rindā kartiņas matricā.
- Laukā Vienību skaits - norādi cik vienības tiek saražotas pēc šīs specifikācijas, mūsu gadījumā 1 galds. Vienību skaits var tikt izmantots, ja specifikāciju vieglāk ievadīt uz noteiktu atšķirīgu vienību skaitu, piemēram vienam 5kg krāsas maisījuma spainim, kura uzskaites mērvienība ir GAB. vieglāk specifikāciju ievadīt nevis pieņemot sastāvdaļas uz vienu spaini, bet gan uz vienu vienības kilogramu. Šajā gadījumā vienību skaitu var ievadīt 0.2 (1/5 no 5kg spaiņa). Un norādīt visas izejvielas kā daļas no kilograma.
- Min. ražošanas daudzums - šeit norāda minimālo ražošanas daudzumu, ja ekonomiski pamatoti vienā reizē ir ražot lielāku daudzumu, kā 1 . Piemēram, ja darba vides vai iekārtas sagatavošana prasa ilgu laiku, tad 1 artikula ražošana nav pamatota. Ražošanas pasūtījumos vienmēr ievietosies šis minimālais raž. daudzums.
- Ražošanas daudzuma solis - norādi šeit kāds ir minimālais šī artikula ražošanas solis par kuru mazāk nav iespējams saražot. Ražošanas pasūtījumos tiks ievietots ne mazāk, kā šeit norādītais gadījumos, kad ražošanas pasūtījums veidots no iztrūkstošo preču pārskata. Lietotājam jebkurā gadījumā ir iespēja ražojumā daudzumu koriģēt.
- Apstrādei plānotās dienas - norādi šī artikula ražošanai nepieciešamo kopējo dienu skaitu. Šis dienu skaits tiek izmantots, lai noteiktu ražošanas pasūtījuma sākuma datumu, kad ir zināms pasūtījuma beigu termiņš. Apstrādei plānotās dienas ir darba dienas, kurās produkts pietiekami droši tiek pabeigts, tas nav tīrais "kontaktlaiks" ražošanā, jo ietver arī pauzes un gaidīšanas laikus starp dažādiem soļiem un laika rezervi neplānotiem notikumiem.
- Darba centrs - ievieto vajadzīgo Darba centru no saraksta, ja izmanto ražošanas laika uzskaiti un brigādes.
- Specifikācijām var būt vairāki Statusi:
-
- Melnraksts - nepabeigta specifikācija, ieraksts neprasa ievadīt artikulu. Neparādās pie Specifikāciju izvēlnes.
- Sagatavots - specifikācija ir sagatavota, var tiek izmantota ražošanas procesā.
- Apstiprināts - sagatavota un izmantošanai derīga specifikācija, nevar mainīt ierakstu.
- Fiksēts - līdzīgs statuss kā Apstiprināts, var izmantot dažādām uzņēmuma iekšējām procedūrām, nevar mainīt ierakstu.
- Slēgts - specifikācija, kas vairs netiek izmantota un tiek saglabāta vēsturisko datu uzskaitei.
-
- Specifkācijas veids - pieejams ar paku "projektu virzīta ražošana". Specifikācijām var būt vairāki veidi:
-
- Standarta specifikācija - manuāli veidota specifikācija.
- Konstruktora rasējums - tāda specifikācija, kas tiek automātiski ģenerēta no konstruktoru rasējumiem (piemēram, Solidworks sistēmas).
-
- Ieraksta matricā pirmajā rindā ievadi dotā gatavā produkta artikulu, mūsu gadījumā 90014 un norādi Saražoto daudzumu - 1.
- Tālākās rindās ievieto visas nepieciešamās izejvielas un to daudzumu. Ja ražošanas procesā tiek izmantoti pusfabrikāti, šeit pievieno pusfabrikāta artikulu, kuram arī ir piesaistīta Ražošanas specifikācija (daudzlīmeņu ražošana).
- Tabulas kolonnā Rindas summa pirmajā rindā veidojas ražotās vienības Pašizmaksa.
Sadaļā Parametri
- Laiks
Uzstādīšanas laiks / Darbības laiks / Rindas laiks / Pārvietošanas laiks - norādi cik laika aizņem katra darbība. Nepieciešams Ražošanas plānošanai. - Izmaksas
Darba izmaksas - visu parasto artikulu pašizmaksas kopsumma
Materiālu izmaksas - visu noliktavas artikulu pašizmaksas kopsumma
Kopā pašizmaksa - visu artikulu pašizmaksa
Darbinieka likme - brīvs skaitlisks lauks, kuru var iekļaut specifikācijas pašizmaksas formulā - Parametri
Neto svars, bruto svars, garums, platums, augstums, biezums - dimensijas izstrādājumam, kuras tiks pārnestas uz ražošanas pasūtījumu un ražojumu. Šie parametri var tikt izmantoti un mainīti ražošanas ierakstā lai veiktu papildu aprēķinu izmantotajiem materiāliemSadaļā Maršrutēšana
- Laukā Maršrutēšana - izvēlies Maršrutu no saraksta. Tiklīdz specifikācijā tiek norādīts maršruts, tiek izmainīta ražošanas ieraksta uzvedība, kur šo specifikāciju izmantosiet. Ražošanas ieraksts vairs neveidos noliktavas operācijas un pats nav vairs jāpabeidz pa tiešo. Tā vietā, pie apstiprināšanas sistēma automātiski izveidos ražošanas darbības ierakstus. Katra maršruta solim izveidosies viens darbības ieraksts, kurš sevī ietvers tam piesaistītos materiālus, ražošanas laikus utml. Arī noliktavas operācijas un finanšu grāmatojumus veidos ražošanas darbības..
Sadaļā Apraksts
- iespējams pievienot brīvu tekstu - instrukciju vai citu informāciju, kuru var arī pievienot Specifikācijas izdrukai.
Sadaļā Lietotāja vērtības
- Dažādu datu tipu brīvi izmantojami lauki. Dažādos ražošanas procesos mēdz būt vajadzība ražošanas procesā uzturēt kaut kādu saistīto informāciju, piemēram rasējuma numurs, CNC rasējumi un attēli, utml. Šī informācija sistēmiski netiek apstrādāta, bet tā tiek pārnesta automātiski no specifikācijas uz ražošanas pasūtījumu un no ražošanas pasūtījuma uz ražojumu un tālāk uz ražošanas darbību.
Komentāri
0 comments
Lūdzu ieejiet lai varētu pievienot komentāru.